לא רק ארה"ב: אוסרת על נוסעים שמגיעים מחלק מהמדינות במזרח התיכון לעלות למטוס עם מכשירים אלקטרוניים למעט טלפון נייד. "הנוסעים לא יורשו לקחת טלפונים, מחשבים ניידים או טאבלטים שגדולים מטלפון נייד ממוצע", נמסר בהודעה הממשלתית.

הנחיות חדשות. ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי. צילום: רויטרס
הנחיות חדשות. ראש ממשלת בריטניה . צילום: רויטרס

ראש הממשלה תרזה מיי כינסה היום ישיבה בנושא צעדי בטיחות במטוסים, בסיומה הוחלט כי האיסור יחול על כל הטיסות הישירות מטורקיה, סעודיה, מצרים, תוניסיה וירדן.

בהודעה נאמר עוד כי האיסור בא בתגובה לאיום המתמשך של טרור במטוסים אך אין הוא תוצאה של מידע מודיעיני על מתקפת טרור ספציפית שמתוכננת. עוד נאמר כי המהלך הוא חלק משיתוף פעולה עם ארה"ב".

קודם לכן הודיעה ארה"ב שהיא אוסרת לעלות עם מכשירים שגדולים מטלפון נייד על טיסות מעשרה שדות תעופה שונים במזרח התיכון ובאפריקה, זאת בשל החשש כי גורמי טרור מתכננים לתקוף מטוסי נוסעים עם פצצות שמוטמנות במכשירים אלקטרוניים.

לתשע חברות תעופה משמונה מדינות מוסלמיות ניתנו ארבעה ימים לאסור הכנסת כל מכשיר אלקטרוני הגדול מטלפון או סמארטפון. עם זאת, נמסר כי עדיין יהיה ניתן לאחסן את המכשירים בתא המטען של המטוס.

יצוין כי המדינות האמורות קיבלו במורת רוח את האיסור ושר התחבורה הטורקי אף הודיע שארצו תדרוש מארה"ב לבטל אותו.

בעקבות האיסור נמסר מרשות שדות התעופה בישראל כי  נוסעים בטיסות מעבר דרך טורקיה וירדן לא יוכלו לעלות כל מכשיר אלקטרוני או חשמלי הגדול מטלפון סלולרי או חכם בכבודת היד לטיסות המגיעות ליעדים השונים בארצות הברית.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.