0:21 19/12/2017
דף הבית > כלכלה > שביתה בבתי הספר התיכונים

שביתה בבתי הספר התיכונים

ארגון המורים הודיע על השבתת בתי הספר העל יסודיים מהיום (ג') ועד להודעה חדשה. רק בשבוע שעבר הושבתו הלימודים במחאה על שכר המורים

יו"ר ארגון המורים רן ארז הכריז אתמול (ג') על שביתה שתתקיים היום בכל התיכונים. בכך מימש ארז את איומו להשבית את הלימודים אם הארגון לא יגיע להסכמה מול משרד האוצר. מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבוהב אמר הבוקר בגל"צ: "אנחנו בדרך להסכם".

שביתה. צילום: פלאש 90
שביתה. צילום: פלאש 90

 

בתום פגישה נוספת עם אנשי האוצר והחינוך הכריז אתמול ארגון המורים על שביתה עד להודעה חדשה. גורמים באוצר תקפו את ארז וטעו כי, "יו"ר ארגון המורים בחר שלא לקחת חלק בפגישה, ובמקום זאת הודיע לנוכחים כי יש לו דרישות מקדימות למו"מ שאם לא ייענו אין בכוונתו לשוב לשולחן הדיונים".

בשבוע שעבר קיים הארגון שביתת אזהרה של יום אחד בשל הסחבת במגעים עם משרדי האוצר והחינוך. המורים דורשים הסכם שכר חדש, לאחר שההסכם הקודם, עוז לתמורה, הסתיים בשנה שעברה.

בשבוע שעבר טען ארז כי "בשל הסחבת וחוסר ההתקדמות בה נוקטים משרדי האוצר והחינוך במשא ומתן על הסכם השכר בחינוך העל יסודי". לדבריו, "המדינה צריכה להפסיק לטמון את ראשה בחול ולהשקיע בעתיד ההוראה ובעתיד תלמידי ישראל".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

שר האוצר כחלון ויו"ר ההסתדרות ניסנקורן. צילום: פלאש90

כחלון: "עומדים מאחורי עובדי טבע, לא נפקיר אותם"

הבוקר התקיימה פגישה בין שר האוצר כחלון, שר הכלכלה אלי כהן, יו"ר ההסתדרות ונציגי הוועדים של חברת טבע. ניסנקורן: "מגה אירוע שהכלכלה הישראלית לא ראתה שנים"