אתר חדשות 0404 מפרסם כי שלושה לוחמים מגדוד 50 של הנח"ל עצורים מאז אתמול בחשד להכאת מחבל. מצ"ח מנהלת חקירה סביב האירוע שהתרחש בחברון ובמסגרתה נחקרו לפחות תשעה לוחמים וקצינים.

מעצר. אילוסטרציה צילום: 0404
מעצר. אילוסטרציה צילום: 0404

ב-20.10.16 ביצעו לוחמי הגדוד בחברון מעצר מבוקש החשוד בפעילות טרור. במהלך המעצר אזקו הלוחמים את המחבל, אלא שהוא הצליח להשתחרר מהאזיקון והכה באגרוף בפניו של מפקד הפלוגה. שישה לוחמים השתלטו מחדש על המבוקש ותועדו בסרטון כשהם, לכאורה, מכים אותו. המחבל נפגע באורח קל בלבד.

עד אתמול מצ"ח לא עסקה בתיק הזה ותשעת החיילים זומנו במפתיע לחקירה שחלקה התנהל בדרום הארץ. שלושה מהלוחמים נשלחו למאסר, שהוארך עד ליום שני. חלק מהלוחמים מיוצגים ע"י עו"ד עדי קידר מארגון חוננו.

לוחמים בגדוד זועמים על מעצר חבריהם."אני לא מאמין שזה מה שקורה היום בצבא. המחבל הזה הכה את המפקד שלנו – תקף אותו והיו שם את כל התנאים מבחינת נוהל מעצר חשוד לביצוע ירי ולנטרולו, אבל במקום זה הלוחמים פעלו בעדינות והפעילו כוח סביר מאוד כדי לעצור אותו", סיפר אחד הלוחמים. "נראה לי שנגמרו המילים ועל כל דבר יכולים לעצור אותנו. אני משאיר לכם לשפוט את מה שקורה פה", אמר לוחם נוסף.

"מעצר מרתיח. חצי שנה יכלו להמתין עם החקירה הזאת ועכשיו נזכרים לפתוח בחקירה וברגע אחד מעצרים?", שאל לוחם אחר. "חצי שנה הכל בסדר ופתאום לעצור? אני לא מצליח להבין את זה. כדאי שעם ישראל יידע שבגדוד 50 כל הלוחמים רותחים ועצבניים. לא הגיוני מה שעושים לנו".

מדובר צה"ל נמסר: "בנושא נפתחה חקירת מצ"ח ולכשתסתיים יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20