מחבלים ירו לפנות בוקר רקטה נוספת לשטח ישראל אולם הרקטה התפוצצה בשטח רצועת עזה. בתגובה לירי השני הלילה, תקפו כוחותינו מהאוויר מתקני חמאס בצפון הרצועה.

מדובר צה"ל נמסר כי "מטוסי קרב של חיל-האוויר מתחם צבאי של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה המשמש כאתר אימונים. באתר נתקפו שש מטרות שונות ובהם מבנים ותשתיות טרור.

התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול לעבר יישובי עוטף עזה.

צה"ל רואה בחומרה את הירי לעבר יישובים ישראליים ולא יאפשר פגיעה או ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה".

אמש רקטה שנורתה מעזה נפלה סמוך למבנה ביישוב נתיב העשרה. רקטה נוספת נפלה סמוך ליישוב יד מרדכי. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו שני שיגורים מרצועת עזה, וכי מבדיקה ראשונית עולה כי אין נפגעים.

צילום: חמ"ל קב"טים
נפילת הרקטה. צילום: חמ"ל קב"טים

יצוין כי חבלני משטרה מטפלים ברגעים אלו בשתי זירות בתחום מועצה אזורית חוף אשקלון.

תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב, מסר בתגובה לירי הרקטה הערב: "הערב, שוב אזעקת צבע אדום ביישובי עוטף עזה והפעם יש גם נזק לבתי תושבים וב"ה אין פגיעה בגוף ובנפש. אנו מצפים ודורשים כי כוחות הביטחון יגיבו בעוצמה ויבהירו לטרוריסטים כי מדינת ישראל נחושה שלא לאפשר את המשך הירי. אנחנו לא מוכנים שמצב החירום יהפוך לשגרת חיינו ושבים ואומרים בשפה ברורה שאנו חזקים ונחושים ומחזקים את כוחות הביטחון".

חלקי הרקטה. צילום: משטרה
חלקי הרקטה. צילום: משטרה
חלקי הרקטה. צילום: משטרה
חלקי הרקטה. צילום: משטרה
נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון