1:04 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "אוניברסיטת חיפה – חממה לטרור"

"אוניברסיטת חיפה – חממה לטרור"

חברי תא הסטודנטים "ישראל ביתנו" באוניברסיטת חיפה מחו אמש (ד') נגד פעילות מעודדת טרור בקמפוס: "ניאבק על הצביון הציוני של מדינת ישראל"

חברי תא הסטודנטים "ישראל ביתנו" באוניברסיטת חיפה מחו אמש (ד') נגד פעילות מעודדת טרור בקמפוס, כך פורסם באתר ערוץ 7.

חברי התא סמוך לדוכן. צילום: תא ישראל ביתנו
חברי התא סמוך לדוכן. צילום: תא ישראל ביתנו

הסטודנטים הציבו דוכן מחאה עליו התנוססה הכותרת "אוניברסיטת חיפה = חממה לטרור".

"הגענו לאוניברסיטה שלנו על מנת למחות על התנהלותה הכושלת שמתירה פעילויות הסתה לטרור כבר תקופה ארוכה. יצאנו נגד אוזלת היד של המוסד שמהווה חממה לתומכי טרור בשלל מקרים", סיפר יו"ר התא גרי קורן.

חלק מהאירועים שהובילו למחאה. צילום: תא ישראל ביתנו
חלק מהאירועים שהובילו למחאה. צילום: תא ישראל ביתנו

לדברי קורן אלו הם חלק מהאירועים שהובילו את התא לקיים את המחאה: "אירועי יום נכבה 2015 שכללו קריאות נגד מדינת ישראל וצה"ל. לכנס הזה לא הורשו סטודנטים יהודים להיכנס. אירוע בו עמדו סטודנטים דקת דומייה לזכר מפקד החמאס ג'עברי, ערב הוקרה למשורר הפלשתיני מחמוד דרוויש הקורא בשיריו למות יהודים וסילוקם מפלשתין, כנס של 'שוברים שתיקה' אורגן על ידי האוניברסיטה מבלי שיזומן ארגון כלשהו להצגת עמדה מנוגדת, כדוגמת 'מילואימניקים בחזית', הפגנות לשחרור מחבלים ועוד".

"כל האירועים הללו ועוד רבים אחרים הם חלק מהאווירה הכללית ששוררת באוניברסיטה, שבה הסתה לטרור מתחפשת לחופש ביטוי ואת השלכותיה ראינו כולנו בטרור ההצתות בעיר", הוסיף קורן וציין כי היענות הסטודנטים לחתום על עצומה נגד פעילויות מסוג זה בקמפוס היא רבה.

היענות רבה. העצומה עליה חתמו הסטודנטים. צילום: תא ישראל ביתנו
היענות רבה. העצומה עליה חתמו הסטודנטים. צילום: תא ישראל ביתנו

יו"ר התא סיפר כי סטודנטים ערבים שחלפו לידו הדוכן "טענו שהבעיה היחידה בדקת דומיה לזכר ג'עברי מבחינתם זה שאני לא הוגה את המילה ג'עברי נכון".

"לא נכנע לטרור ונמשיך להיאבק על הצדק ועל הצביון הציוני של מדינת ישראל ואוניברסיטת חיפה בפרט", סיכם קורן.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים