19:15 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מזכיר הממשלה לשרים: לא ליצור קשר עם ממשל טראמפ

מזכיר הממשלה לשרים: לא ליצור קשר עם ממשל טראמפ

צחי ברוורמן הפיץ מכתב לשרים ובו כתב כי בהתאם להנחיית נתניהו, הם נדרשים לקיים קשר עם ממשל טראמפ רק באמצעות לשכתו או השגרירות בוושינגטון

מזכיר הממשלה צחי ברוורמן הורה לשרי הממשלה שלא ליצור קשר עם הממשל החדש של נשיא ארצות הברית הנבחר דונלד טראמפ.

המועמד הרפובליקני לנשיאות דונלד טראמפ וראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך פגישתם בבניין טראמפ בניו יורק, ספטמבר 2016 (לשכת העיתונות הממשלתית)נתניהו וטראמפ בניו יורק, ספטמבר (לשכת העיתונות הממשלתית)

במכתב, שפורסם לראשונה באתר וואלה! והופץ היום לשרים, כתב ברוורמן כי "בהתאם להנחיית ראש הממשלה, השרים וסגני השרים" נדרשים לקיים קשר עם ממשל טראמפ רק באמצעות לשכת ראש הממשלה או שגרירות ישראל בוושינגטון. בשבוע שעבר, כמה ימים לאחר בחירתו של טראמפ והתגובות המברכות בימין הישראלי על בחירתו, ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה לחברי הקואליציה שלא להתראיין בנושא הבחירות בארצות הברית. "אני מבקש מכל השרים וחברי הכנסת להמתין לכניסת הממשל החדש ולגבש יחד אתו את המדיניות בערוצים מקובלים ושקטים ולא בראיונות לתקשורת", אמר בישיבת הממשלה בשבוע שעבר.

עם זאת, בקשתו לא נענתה, שכן שר הביטחון ליברמן טען בתדרוך כתבים כי הוא מצפה לקבל חזרה את ההתחייבות של מסמך בוש הכולל הקפאה בחלק מישובי יו"ש. דבריו של ליברמן רק הלהיטו יותר את הרוחות בימין הישראלי.

 נתניהו מיהר לברך את טראמפ אחרי ניצחונו בבחירות לפני כשבועיים, והנשיא הנבחר הזמין אותו לפגישה. טראמפ אף הציע לו להיפגש עוד לפני טקס ההשבעה שלו המתוכנן להיערך ב-20 בינואר. לדברי שני גורמים ישראליים בכירים, במהלך שיחת הטלפון שהתקיימה בין השניים ביום לאחר הבחירות הציע טראמפ לנתניהו "לבוא בהקדם האפשרי", וראש הממשלה השיב כי הוא ישמח לכך.
עם זאת, הוא ביקש מהנשיא הנבחר לבדוק מה האפשרויות מבחינת הפרוטוקול, שכן מבחינה רשמית הנשיא ברק אובמה עדיין מכהן בתפקיד עד טקס ההשבעה. בעקבות כך, מקורבים לנתניהו אמרו כי ראש הממשלה "דחה באלגנטיות את הזמנת טראמפ כדי להימנע ממבוכה לאובמה".

בשיחתם בירך נתניהו את טראמפ ואמר לו כי "אין לארצות הברית בעלת ברית טובה יותר מישראל".בלשכת ראש הממשלה תיארו את השיחה שהתקיימה בין שני המנהיגים שמכירים אחד את השני שנים רבות "חמה ולבבית". בשיחה, כך נמסר, עלו גם סוגיות אזוריות. נתניהו אמר לנשיא הנבחר טראמפ כי גם "רעייתו שרה מצפה לפגוש אותו ואת רעייתו מלניה".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

שר הביטחון ליברמן בביקור באתר הבנייה של היישוב עמיחי. צילום: הלל מאיר TPS

ליברמן עונה לרמטכ״ל האיראני ״לא נאפשר התבססות איראנית בסוריה״

שר הביטחון התייחס לאיומי הרטמכ"ל האיראני בעת ביקור ביישוב שמוקם למפוני עמונה. ליברמן הכחיש את הפרסום על מחלוקת עם הרוסים: "לא דובים ולא זבובים"