משפחות שכולות דרוזיות, שאיבדו את יקירהן בפיגועים שאירעו השנה בירושלים, הותקפו מילולית בעת סיור שערכו ביום שישי האחרון בעיר העתיקה בסמוך למוקדים שבהם נרצחו בניהן.

הדרוזים בעיר העתיקה
הסיור בעיר העתיקה

 

כמה עשרות מוסלמים, שבדיוק סיימו את תפילות יום השישי בהר הבית, זיהו את הקבוצה הדרוזית, כיתרו אותם וקראו לעברם "בוגדים" וגם קריאות "מוות לדרוזים".
מאבטחים שליוו את הקבוצה הרחיקו את המשפחות השכולות מאזור התקרית.

בין המותקפים: הוריו ובני משפחתו של האיל סיתוואי, שנרצח בפיגוע בהר הבית וג'ידאן אסעד, לוחם מג"ב שנרצח בפיגוע דריסה בירושלים בקיץ.
גם הוריו של החייל המנוח מדחת יוסוף השתתפו בקבוצה.

המשפחות השכולות, יחד עם עשרות צעירים דרוזים לפני גיוס, השתתפו בפרוייקט קירוב לבבות שיזמה עמותת יקי"ר (יוזמה קהילתית ישראלית רבת פנים).

נשיא העמותה, הרב יעקב קרימאיר: "ביום שישי בעיר העתיקה בירושלים ראיתי בפעם הראשונה את הלחץ תחתיו חיים אחינו הדרוזים וזו עוד סיבה לחבק ולעודד אותם".

אביו של האיל סיתוואי אמר לערוץ 20: "האירוע בירושלים היה מביש אם כי דעתם של המוסלמים על הדרוזים שמשרתים בצה"ל ונאמנים למדינה ידועה ולא תרתיע אותנו. אנחנו חלק מהמדינה הזאת ונאמנים לה".

המשפחות והצעירים הדרוזים נסעו מאוחר יותר לתל אביב שם נפגשו עם צעירים יהודים. הם התפללו בצוותא בבית כנסת ברחוב פרישמן, שם ישבו זה לצד זה רבנים ושייחים מראשי העדה.

יאיר דן, מארגון ירושלים אחת מסר: "זה היה מפגש מרגש והיסטורי שמטרתו היא חיזוק הברית בין יהודים לדרוזים".

ערוץ 20 ליווה את האירוע הייחודי הזה וכתבה נרחבת תשודר מחר (יום א') בשעה 21:00 בתוכנית "לפני כולם".

המשפחות הדרוזיות בכותל.
המשפחות הדרוזיות בכותל.אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20