16:45 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מוכר בית המכפלה נמק בכלא של הרש"פ

מוכר בית המכפלה נמק בכלא של הרש"פ

אתר NRG: מוכר בית המכפלה יושב מזה 5 שנים בכלא הפלסטיני, מנותק מבני משפחתו ולא פגש עו"ד. הוא נידון למוות אך גזר דינו טרם בוצע בשל התערבות האיחוד האירופי

בשעה שממשלת ישראל מתלבטת בשאלת החוקיות של רכישת בית המכפלה בינתיים מתברר כי בעליו המקוריים של המבנה ומי שמכר אותו למתיישבים נמק בכלא של הרשות הפלסטינית.

בית המכפלה. צילום: ציפי שליסל/TPS
בית המכפלה. צילום: ציפי שליסל/TPS

האיש, מוחמד אבו שהלה יושב בכלא מאז שנת 2012, עת הפך למבוקש על ידי מנגנוני הביטחון הפלסטינים. הוא נעצר לאחר שמכר את ביתו ליהודים והודה במעשה. הוא אמנם נידון למות, אולם אבו מאזן נמנע עד כה מלחתום על ביצוע גזר הדין בשל ההתערבות של האיחוד האירופאי.

גורם הבקיא בפרטי האירוע אמר לאתר NRG: "הוא יושב שם בתא אחד עם רוצחים, אנסים וגנבים, ומבחינת הפושעים בכלא הוא נחשב לפושע הכי גדול כי סייע למכור אדמה ליהודים. הוא מוחזק בתנאים קשים ועובר השפלות וביזיונות. הוצאות הכליאה משולמות בידי המשפחה".

לדברי הגורם, אבו שהלה לא נמצא בקשר עם בני משפחתו ולא זכאי לביקור של עו"ד. אם לא די בכך, הוא הסובל ממחלת לב וסוכרת ומבעיות בכליות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ניסיון הלינץ' ליד מגדלים. צילום: TPS

הלינץ' בקוצרא: כתב אישום הוגש נגד אחד הפורעים הערבים

מוחמד ואדי השתתף בלינץ' נגד קבוצת הנערים היהודים שטיילו ליד מגדלים. היום הוגש נגדו כתב אישום בגין ניסיון לגרימת מוות בכוונה