ראש הממשלה בנימין נתניהו שב והכחיש הבוקר כי יש ממש בחשדות נגדו.

לא יהיה כלום. ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת סיעה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
לא יהיה כלום. ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת סיעה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בישיבת שרינו אמר נתניהו: "מטבע הדברים, אני לא יכול להיכנס לגופם של דברים. מה שאני יכול לומר לכם זה שיש קמפיין של הדלפות מגמתיות שנועדו להטעות את הציבור ולעוות את התמונה האמיתית כאילו היו כאן עבירות שלא היו והדברים הללו יתבררו בהמשך.

לכן כמו שאמרתי ואתם כבר יודעים: לא יהיה כלום כי אין כלום. ראיתי את תהלוכות השמאל במוצ"ש. אני חוזר ואומר לחברינו באופוזיציה – אל תמהרו עם החגיגות. אנחנו נהיה פה ונמשיך להוביל את המדינה עוד שנים רבות.

היום הגיע מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, למשרדי יחידת להב  בלוד לחקירה נוספת, שלישית במספר, במסגרת פרשת 2000.

רצה לארגן רעידת אדמה בעיתון. מוזס צילום: פלאש 90
רצה לארגן רעידת אדמה בעיתון. מוזס צילום: פלאש 90

בידי החוקרים ישנן שתי קלטות באורך של כשעה כל אחת שקיים ראש הממשלה עם מוזס, בעניין "חוק ישראל היום", אולם לדעת החוקרים השניים קיימו פגישות נוספות והם היו רוצים לקבל מידע עליהן.

הבוקר פרסם עורך "ידיעות אחרונות", רון ירון, טור בעמוד השער של העיתון, שבו הציג את עמדתו בפרשת ההקלטות של מו"ל העיתון ועורכו האחראי, נוני מוזס. לדבריו, אם העיתון היה משנה את הקו המערכתי שלו ועובר לתמוך בבנימין נתניהו, "אין מצב שהעיתון הזה היה שורד את רעידת האדמה הזו. כולנו, כאיש אחד, היינו עוזבים ומחפשים בית אחר. ואז, ממילא 'ידיעות אחרונות' כבר לא היה העיתון שאתם מחזיקים כרגע ביד", כתב.

"המו"ל שלי ידע זאת, ולכן לא סתם הוא בחר במילים 'רעידת אדמה'. גם אתם, קוראינו היקרים, חייבים לדעת זאת. אנחנו, העורכים והכותבים, נאמנים קודם כל לכם — ורק אחר כך למי שמשלם לנו את המשכורת.

ירון סיפר: "אתמול בלילה נכנסתי לדסק החדשות של העיתון, דקות ספורות אחרי מהדורות הטלוויזיה. כל העורכים, הכתבים והמעצבים עמלו כבכל לילה על העיתון שאתם קוראים כרגע. ואחרי שלושת העמודים שמוקדשים לפרשת נתניהו-מוזס תמצאו עוד עשרות ידיעות, בשלל תחומים, ועוד ארבעה מוספים: '24 שעות', 'ממון', 'ספורט' ו'זמנים בריאים'. כולם עמוסים בחומר עיתונאי מצוין, מעניין ומקצועי.

"אני לא מנסה לומר ש'עסקים כרגיל', וגם לא מסתיר שיש באוויר ובלב של כולנו תחושת מועקה קשה. עם זאת, אנחנו ממשיכים לעבוד מתוך אמונה פנימית חזקה, שאנחנו מציירים עבורכם בכל יום מחדש".

 
אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי