סמל שלמה רינדנאו ז"ל, החייל הבודד שנהרג אתמול מפיצוץ רימון במוצב צה"ל בחרמון, הובא אחר הצהריים (שני) למנוחות בבית העלמין נצר חזני-יסודות. כ-500 בני אדם, בהם בני משפחה, חיילים ואזרחים הגיעו לבית הכנסת אור יצחק שביישוב נצר חזני, משם יצא מסע ההלוויה לבית העלמין.

מאות בלוויית החייל הבודד
מאות בלוויית החייל הבודד

הוריו, מרדכי ומינדי, נחתו הבוקר בישראל והגיעו להלוויה. ראש המועצה האזורית נחל שורק, אלי אסקוזיזו, נעתר לבקשת ההורים השכולים ואישר לשמור להם שתי חלקות קבר לצד בנם שלא ייקבר בחלקה צבאית. אברהם, אחיו הבכור של שלמה ז"ל, ספד לו: "אח שלי הקטן שוכב פה. אח שלי הקטן היה מלא חיים ותמיד חייך, אף פעם לא התלונן. היה הקטנצ'יק של המשפחה. הוא אמר לי 'אני הולך להתגייס'. הוא רצה להגיע לפה ועכשיו הוא פה כי הוא שירת את כולנו. ועכשיו הוא נהרג".

האחות יוכבד אמרה, "אתה התינוק של כולנו, ואיכשהו הכי בוגר מכולנו ביחד. אהבת את כולנו כל כך. אני כל כך מצטערת על מה שקרה לך. חשבתי שתהיה בטוח בכל מה שתעשה כי אתה היית כזה עצמאי. לימדת את כולנו להיות בעלי לב פתוח וטהור. כולנו יודעים שאתה צדיק כי היו מכשולים והתגברת עליהם. אנחנו אוהבים אותך כל כך. אתה חלק מלבנו ותמיד תהיה. תודה על שהיית אח שלי", הוסיפה האחות.

רב היישוב, יחיאל יעיש, אמר: "זכית לעלות לישראל, אתה חלק בלתי נפרד מקהילתנו. הנחמה היחידה של הוריך זה שאתה נקבר בארץ הקודש".

רינדנאו, בן 20, עלה מארצות הברית לישראל לפני שנתיים בעוד משפחתו נשארה בניו ג'רזי. הוא התגייס לפני כשנה וחצי לגדוד אסף בחיל ההנדסה הקרבית, בעקבות חמשת אחיו שהגיעו גם הם לארץ כחיילים בודדים והתגייסו לתפקידי לחימה. שלמה הותיר אחריו זוג הורים ושמונה אחים ואחיות.בתקרית אתמול נהרג גם הנהג חוסאם טאפש, בן 24, שהתגורר בבית ג'אן עם משפחתו. הבוקר הוא הובא למנוחות בייישובו. בנוסף לכך נפצעו מפקד הסיור באורח בינוני ושני לוחמים נוספים באורח קל.
‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.


:עוד באותו נושא