מדו"ח של עולה כי מעניקה הטבות חריגות בהיקפן לעובדיה, כך פורסם הבוקר (ד') לראשונה בגל"צ.

הדו"ח מעלה ליקויים חמורים. לשעבר מזכ"ל עמותת המורים יוסי ורסמן. צילום: פלאש 90
הדו"ח מעלה ליקויים חמורים. לשעבר מזכ"ל עמותת המורים יוסי ורסמן. צילום: פלאש 90

עפ"י הדו"ח הפנימי שנכתב בשנת 2015, חברי העמותה הפועלת תחת חסותה של זוכים לתוספת חריגה במשק של 90 שעות נוספות בחודש.  בנוסף, משרה מלאה בארגון מונה שעת עבודה אחת פחות מהדירוג המנהלי של העובדים ובשונה מהמקובל בעמותות אחרות. בעמותת המורים טענו כי הדו"ח בדק עובדות שהן אימהות לילדים קטנים ועל כן זכאיות לעבוד פחות, זאת על אף שבדיקת גל"צ העלתה כי לאחת מהן אין ילדים. עוד נהנו עובדי העמותה מדמי אחזקת רכב והחזרי דלק על פי חישוב מנופח של 999 קילומטרים בחודש.

עובדי העמותה הבכירים זכו לשכר גבוה מהמקובל במשק ביחס לפעילותה. כך למשל קיבלה המנכ"לית כחצי מיליון שקלים בשנת 2011 שהוסברו כחלק מהסכמי השכר. מזכ"ל העמותה לשעבר, יוסי וסרמן, וחבר ועד נוסף מונו בעת כהונתם לדירקטורים בחברת הבת של הסתדרות המורים –"אשמורת". העמותה שכרה מאשמורת משרדים ושילמה 17% יותר מהמחיר הנקוב בחוזה. את הפער הסבירו בעמותת המורים כחלק מעליית שער הדולר.

מועמדת האופוזיציה לראשות ארגון המורים, גילה קליין, אמרה בתגובה: "כעשור שאני קוראת ושואלת לאן הולכים כספי עובדי ההוראה. העמותה היא גוף שכפוף לביקורת, הסתדרות המורים אינה כפופה לביקורת, ואני דיי מודאגת ששם הממצאים יהיו עוד יותר קשים ואני דורשת שיחקרו זאת".

בעמותת המורים הגיבו כי קיבלו אישור מנהל תקין מרשם העמותות בכל השנים הנזכרות. דו"ח הרשם נערך אחת לכמה שנים ולכן טרם נודע אם הליקויים העולים מן הדו"ח תוקנו. נציין כי לפני כחצי שנה ביקש הרשם לערוך בדיקות נוספות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.