על רקע העברת שגרירות ארה"ב לירושלים וההתפרעויות סביב רצועת עזה התקיימה היום (שישי) תפילת יום השישי הראשון של הרמדאן בהר הבית. למעלה מ- 50,000 מתפללים הגיעו למתחם הר הבית.

המפכ"ל וניצב הלוי בירושלים. צילום: משטרה

 

מפכ״ל המשטרה, רנ״צ רוני אלשיך, הגיע לירושלים, בכדי לעמוד מקרוב אחר היערכות כוחות המשטרה במהלך יום השישי הראשון של חודש הרמדאן.

מפכ״ל המשטרה, התייחס להיערכות משטרת ישראל ואמר: "לצד ההיערכות המבצעית המתוגברת, ניתנו הקלות משמעותיות על מנת לאפשר כניסה מהירה, יעלה ומיטבית של מאות אלפי המוסלמים המבקשים להגיע להשתתף בתפילות יום השישי. לצד זאת, הכוחות ערוכים, מכונים ומתודרכים לקראת כל תרחיש אפשרי. למרות שבשלב זה לא עולה מתמונת המודיעין כל מידע קונקרטי, המוטיבציה ברוח התקופה ברורה לכל".

החל משעות הבוקר המוקדמות נפרסו ברחבי העיר כוחות גדולים של שוטרי משטרת ישראל, לוחמי מג"ב וכוחות תגבור רבים, ובפרט במזרח ירושלים ובסמטאות העיר העתיקה, בכדי לאפשר את חופש הפולחן לעשרות אלפי המוסלמים הצפויים לפקוד את בתי התפילה, תוך שמירה על הסדר הציבורי והביטחון, והסדרת התנועה באזור.

בשעות הבוקר, סייר מפכ"ל המשטרה, יחד עם מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, בגזרת מעבר קלנדיה, בכדי לאמוד את היערכות כוחות המשטרה ומשמר הגבול לכניסת עשרות אלפי המתפללים המבקשים להגיע לתפילות יום השישי בהר הבית.

הר הבית. צילום: משטרה

 

במשטרה קוראים לכלל המתפללים להישמע להוראות השוטרים בשטח לשם שמירה על הסדר.

מתפללים המגיעים לתפילה באמצעות היסעים, יעלו בסיום התפילה חזרה להסעה, בנקודה בה ירדו מהאוטובוס בבוקר.

במשטרה מבהירים כי יפעלו בנחישות נגד כל גורם שהוא אשר ינסה להפר את הסדר.

בשל ההיערכות, במשטרה מבהירים כי יחולו שיבושים בהסדרי התנועה.

משעות הבוקר ועד 18:00 יחסמו לתנועת כלי רכב הצירים הבאים בעוטף העיר העתיקה: סולטאן סולימאן , ואדי ג'וז, דרך יריחו, שמואל בן עדיה, כביש העופל, דרך שכם, צלאח אל דין, מעלות עיר דוד.

משעות הבוקר ועד 17:00 יחסמו לתנועת כלי רכב הצירים הבאים: שדרות בר לב מצומת מטה ארצי לכיוון דרום העיר. התנועה תופנה למנהרת אשכול.
דרך חברון מרחוב מרים החשמונאית לכיוון צפון העיר. התנועה תופנה לדרך בית לחם. רחוב הצנחנים, רחוב חיל ההנדסה.לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי