דף הבית > אקטואליה וחדשות > לפיד על המשטר האיראני: "זאב בעור של כבש"

לפיד על המשטר האיראני: "זאב בעור של כבש"

יו"ר "יש עתיד" ח"כ יאיר לפיד תקף במאמר באטלנטיק את המשטר האיראני: "הם לא ויתרו לרגע על הרצון שלהם להפוך למעצמה גרעינית דומיננטית ולזרוע כאוס במזרח התיכון"

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד תקף אתמול במאמר חריף באטלנטיק את דבריו של שר החוץ האיראני ז'אבד זאריף והאשים אותו בשקרים: "המטרה של איראן היא להפוך למעצמה גרעינית איזורית והדרך להגיע לשם היא לגרום למערב לחשוב שזה לא קורה".

ביקורת חריפה: ח"כ יאיר לפיד. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
ביקורת חריפה: ח"כ יאיר לפיד. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לפיד התייחס לדברים שכתב בחודש שעבר שר החוץ האיראני. "מאמרו של זאריף רצוף בכל כך הרבה שקרים, סילופים, חצאי-אמיתות ושיבושים, שבסופו של דבר עולה ממנו דווקא אמת יסודית – זו אינה תקלה אלא שיטה", כתב.  "זריף משקר מפני שהוא מקצוען. זוהי השיטה האיראנית: אומרים דבר אחד באנגלית, דבר אחר לגמרי בפרסית, ובסוף עושים משהו שלישי".

לדברי לפיד, הוא אינו מסכים עם ראש הממשלה נתניהו כמעט בשום דבר, אבל הגדרתו את הנשיא האיראני רוחאני כ"זאב בעור של כבש" מדוייקת להפליא'".

לפיד שב והדגיש את הבעיה עם המשטר האיראני והסביר: "הם לא ויתרו לרגע על הרצון שלהם להפוך למעצמה גרעינית דומיננטית ולזרוע כאוס במזרח התיכון. בהיותם שחקנים מתוחכמים הם מבינים שהדרך לשם אינה עוברת רק במערך הכורים התת-קרקעיים שלהם, אלא גם בזירה הווירטואלית של התקשורת והדיפלומטיה. זו דרכם למשוך זמן ולשפר עמדות, והם לא יעצרו עד שלא יעצרו אותם".

יצוין כי אתמול אמר ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק כי אין לסגת מסכם הגרעין עם איראן משום שלדבריו נסיגת ארה"ב לבדה מההסכם לא תהיה יעילה, ותקרב את איראן לפצצה.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

צה"ל על הפלת המטוס בסוריה: האחריות על משטר אסד

בתום תחקיר ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הפלת המטוס הרוסי הלילה בסוריה, מבהיר דובר צה"ל כי "כשנורה הנ"מ לעבר המטוס הרוסי, מטוסי חיל האוויר לא היו בשטח סוריה". ‬מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתקן של הצבא הסורי ממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק וקטלני עבור איראן וחיזבאללה בלבנון