יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, הגיע היום (ה') לסיור מדיני בטחוני בגבול הצפון יחד עם 40 שגרירים מכל העולם.

יאיר לפיד בסיור שגרירים. צילום: דוברות "יש עתיד"

 

לסיור הצטרפו סגן הרמטכ"ל במלחמת לבנון השנייה, האלוף במיל' משה קפלינסקי, אלוף פיקוד צפון והשר לשעבר יוסי פלד, המשנה לראש המוסד, רם בן ברק, וראשי המועצות בצפון, ולצידם דיפלומטים מבריטניה, צרפת, יפן, מקסיקו , נורבגיה, האיחוד האירופי, איטליה, ארגנטינה קנדה ועוד.

במהלך הסיור אמר לפיד: "הגענו הנה יחד עם 40 שגרירים, אנשי סגל דיפלומטי בכיר כדי להציג להם את הזירה הצפונית בכל המורכבות שלה מההתבססות האיראנית בסוריה עם ההתעצמות של חיזבאללה, עם יותר ממאה אלף טילים שמכוונים כרגע על מדינת ישראל כולל תל אביב ודרומה. ובעיקר יש שני דגשים שהם צריכים להיות מודעים להם – הראשון שאם לא יוציאו את האיראנים מסוריה עכשיו זה עלול לגרום למלחמה כולל בהמשך, והשני כמה אבסורדי הרעיון שמדינת ישראל אי פעם תיסוג מרמת הגולן ותפקיר אותו בידיו של רוצח שהרג חצי מיליון מאזרחי עמו ומאיים על שלומה של מדינת ישראל בשיתוף פעולה עם האיראנים ועם החיזבאללה".

יאיר לפיד בסיור שגרירים. צילום: דוברות "יש עתיד"

 

לדברי לפיד, "הדברים האלה צריכים להיות מובהרים לעולם כדי שלא יחזור המקרה של עזה שבו אנחנו מנהלים מלחמה צודקת, אבל העולם לא יודע שאנחנו הצד הצודק".

השגרירים ביקרו בתצפית במשגב עם שם הציג חבר וועדת החוץ והביטחון. בהמשך יקבלו השגרירים הצגה מהגורמים הצבאיים בגבול הצפון. הסיור יסתיים במתקן האימונים של צה"ל באליקים.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי