יו"ר מפלגת "יש עתיד", ח"כ , פנה היום במכתב חריף לשגריר בישראל, אוליבייה בל, וקרא למדינתו להפסיק את התמיכה בארגוני שמאל קיצוני המכפישים את חיילי צה"ל.

דברי לפיד נאמרים על רקע פגישתו של ראש ממשלת בלגיה, שארל מישל, עם נציגי ארגוני השמאל הקיצוני "" ו"" במהלך ביקורו בישראל, וזאת לאחר שרה"מ בנימין נתניהו ביקש כי בלגיה תפסיק לממן ארגונים אלו.

צה" לא צריך הטפות מוסר מארגוני שמאל ומממשלת בלגיה. ח"כ יאיר לפיד. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
צה"ל לא צריך הטפות מוסר מארגוני שמאל ומממשלת בלגיה. ח"כ יאיר לפיד. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"החיילים שלנו לא זקוקים להטפות מוסר מארגוני שמאל קיצוניים, גם לא מממשלת בלגיה", הסביר לפיד בפוסט שפרסם הערב בעמוד הפייסבוק שלו. "פניתי הערב במכתב דחוף לשגריר בלגיה בישראל וקראתי לו להפסיק את התמיכה של בלגיה בארגוני השמאל הקיצוני בישראל שעוסקים בהכפשת חיילי צה"ל ומפקדיו. זאת לאחר שארגונים אלו הוציאו מכתב תודה לשגריר על התמיכה של בלגיה 'נוכח מדיניותה האנטי דמוקרטית של ישראל'".

"לא כפוליטיקאי אלא כאבא של חייל אני לא אתן לאף אחד להפיץ שקרים על הלוחמים המדהימים שלנו", ציין לפיד. "אנחנו לא צריכים שממשלת בלגיה תספק תמיכה בינלאומית ותשלח כסף לקבוצות שמאל קיצוניות כדי שיפקחו על הבן שלי וחבריו. הם מסתדרים מצויין בעצמם ויודעים בדיוק מה מותר ומה אסור. אם יש להם כסף מיותר בבלגיה והם באמת מודאגים ממצב זכויות האדם הם מוזמנים להפנות אותו לסוריה, ללוב, לאפגניסטן, לעיראק, או לכל המקומות האחרים שבאמת זקוקים לעזרה ולא מקבלים אותה בגלל צביעותו של העולם".

במכתבו כותב לפיד לשגריר הבלגי: "הבן שלי משרת בצבא, הוא בשריון. הוא ילד טוב עם תחושה עמוקה של מוסר. גם חבריו כאלו וכך גם מפקדיו. במהלך השנים האחרונות הם כבר בילו זמן ניכר בהצלת ילדים פצועים מסוריה והבאתם לבתי החולים בישראל. הם פטריוטים ישראלים שומרי חוק". לפיד קרא לבלגיה להפסיק את תמיכתה בארגונים המכפישים את חיילי צה"ל. "זה לא עניין פוליטי. זה לא קשור לשמאל או ימין. זה משהו הרבה יותר עמוק ויותר משמעותי – כאב לבן חייל וכאיש ציבור אני לא אתן לאף אחד להפיץ שקרים על החיילים המדהימים הללו, וכל שאר הלוחמים האמיצים שלנו".

"אז לא, אנחנו לא צריכים שתספקו תמיכה בינלאומית או שתשלחו כסף לקבוצות שמאל קיצוניות כדי שיפקחו על הבן שלי וחבריו", הבהיר יו"ר "יש עתיד". "הם מסתדרים בכוחות עצמם. הם יודעים כי חובתם כחיילים בצה"ל היא לפעול בהתאם לחוק הבינלאומי להגן על חפים מפשע. אם יש לכם כסף מיותר בבלגיה ואם אתם באמת מודאגים ממצב זכויות האדם, אז אתם מוזמנים להפנות אותו למקומות שבאמת צריכים אותו – כמו לקטסטרופה ההומניטרית המתרחשת בסוריה עם מיליוני פליטים".

"החלטתכם לחבור לשמאל הקיצוני של החברה האזרחית בישראל אינה רק סוגיה של התנהגות דיפלומטית בלתי הולמת, אלא עלבון לכל מי שמשרת בצבא ההגנה לישראל, לבני משפחתו וחבריו", הטיח לפיד בשגריר. "אדוני השגריר, ראש הממשלה שלך חייב לעם ישראל התנצלות וכנציגו בישראל עלייך לשקול מחדש את סדרי העדיפויות של ממשלתך. יש פוטנציאל לשיתוף פעולה בהיקף גדול בין ישראל ובלגיה, אבל שיתוף פעולה זה לא יכול לבוא יחד עם חבירה לשוליים הקיצוניים של החברה הישראלית שמסלפים את המציאות כחלק ממסע הדה-לגיטימציה נגד ישראל".

בסוף דבריו הפציר לפיד בשגריר לשקול מחדש את הקשר בין בלגיה ל"קבוצות שוליים שלא מייצגות אף אחד חוץ מעצמן".

נתניהו ומישל. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו ומקבילו הבלגי שארל מישל. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.