18:43 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > למרות השמועות: פואד בן אליעזר חי

למרות השמועות: פואד בן אליעזר חי

במהלך הלילה נפוצו שמועות על מותו של חה"כ לשעבר. דובר ביה"ח אסף הרופא: "מבקשים לשים סוף לשמועות, ועושים כל מאמץ להביא להחלמתו של פואד"

הוא חי: לפנות בוקר (א') התקבלו הודעות ברשתות החברתיות על כך שחבר הכנסת לשעבר פואד בן אליעזר הלך לעולמו, דבר שהתברר כשמועה לא נכונה בהמשך הלילה. השמועות דיווחו על פטירתו של בן אליעזר, שאושפז לאחרונה במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים 'אסף הרופא'.

מאושפז אך מצבו יציב. בן אליעזר. פלאש 90
מאושפז אך מצבו יציב. בן אליעזר. פלאש 90

באתר ויקיפדיה תחת הערך "בנימין בן אליעזר" היה אפילו גולש שמיהר לעדכן את הערך ולהוסיף מועד פטירה, לפיו בן אליעזר נפטר בתאריך 28 באוגוסט 2016.

אלא שמהר מאוד התברר כי מדובר בשמועות שקריות וכי בן אליעזר חי ומאושפז במצב יציב בבית החולים.

דובר בית החולים אסף הרופא נאלץ לצאת עם הודעה רשמית לתקשורת כדי לשים סוף לשמועות ולעדכן כי בן אליעזר חי ומצבו יציב: "ח"כ והשר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר מאושפז בטיפול נמרץ לב במרכז הרפואי אסף הרופא. מצבו יציב. הנהלת המרכז הרפואי בשיתוף משפחת בן אליעזר מבקשים לשים סוף לשמועות, ועושים כל מאמץ להביא להחלמתו המהירה של פואד בבריאות טובה".

היה מי שהספיק כבר להוציא הודעת תנחומים בחשבון הטוויטר בעקבות השמועות הלא מאומתות, יושב-ראש ארגון למען השתלות כליה כתב: "ברוך דיין האמת. מביעים צערינו על פטירת בנימין בן אליעזר ז"ל. מטופל דיאליזה ומועמד להשתלה. מצבו הבריאותי לא אפשר ביצוע ההשתלה".

"בן אליעזר במצב סופני"

רק לפני פחות מחודשיים, ביולי 2016, צוטט עורך דינו בדיון בעניינו: "בן אליעזר במצב סופני, הבנאדם גמור, מת, הוא לא יכול לבוא לדיון, הוא עומד למות בימים הקרובים". הדברים נאמרו על רקע כתב אישום חמור הכולל חמש פרשיות שעניינן עבירות שוחד, איסור הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ועבירות מס. עורכי דינו ביקשו מבית המשפט לבטל את כתב האישום בשל מצבו הרפואי אך בקשתם נדחתה.

השר והח"כ לשעבר הועבר בשישי האחרון למחלקת טיפול נמרץ לב של בית החולים אסף הרופא לאחר שהתגלתה בעיה בליבו. בן אליעזר, הסובל ממחלת כליות, מאושפז מזה כשבועיים במחלקה לטיפול נמרץ כללי ועקב עדות לבעיה בליבו הוא הועבר להמשך בירור וניטור צמוד ביחידה לטיפול נמרץ לב.

בשבוע שעבר בעקבות ההידרדרות במצבו הרפואי עבר בן אליעזר ניתוח חירום. הוא נותח מספר שעות לאחר שאושפז ומצבו הוגדר מורכב אך יציב. לאחר סדרת בדיקות נקבע כי הוא יישאר לאשפוז להמשך בדיקות וטיפול רפואי. במהלך הלילה חלה הרעה במצבו והוא הוכנס לניתוח ומאז נמצא בן אליעזר תחת השגחה רפואית צמודה בבית החולים.

גם לפני כחודש וחצי חש בן אליעזר ברע במהלך טיפול דיאליזה בשל מחלתו. הוא אושפז במחלקה הנוירולוגית בבית החולים אסף הרופא ונבדק חשד כי לקה באירוע מוחי.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

תמימי מפוקסלת

מזעזע: פלסטיניות סוטרות ומכות קצין וחייל צה"ל

נערות פלסטיניות תועדו מכות חיילים בפניהם בעוד אלה אינם מגיבים. גורם צבאי מאשר שמדובר בבנות משפחת תמימי הידועה בהתפרעויות חוזרות ונשנות