השיח הישראלי, מימין ומשמאל, שוגה כל פעם מחדש בתגובותיו ההיסטריות אחרי פיגוע. השמאל יאשים את הממשלה בהיעדר תהליך שלום, ובשליטה על עם אחר, והימין יאשים את אבו מאזן, ארגוני הרצח, ארגוני השמאל הקיצוני, ואת הממשלה באוזלת יד נגד הטרור. שתי הקבוצות הללו מקיימות את השיח הזה עשרות שנים, אין שלום, והפיגועים לא פוסקים.
כדי להשיב על השאלה למה אין שלום, ומדוע נמשכים הפיגועים, יש להציב נכונה את עמדות המוסלמים יוצאי מדינות ערב, החיים בישראל ביו"ש ועזה, אל מול ההוויה היהודית הישראלית, במדינת ישראל.
עמדת המוסלמים. מאז המאה ה-19, הרבה לפני הקמת מדינת ישראל, לפני מלחמת ששת הימים, ה"כיבוש" וההתנחלויות, ועד היום, המוסלמים חונכו לכך שמותר למוסלמי לפגוע ביהודים ובלא מוסלמים, בכל מקום בעולם, מתוך תודעה שאלו "כופרים".

פלאש 90
המוסלמים בתודעה שהיהודים "כופרים" ועל שום כך המלחמה

לפי ה"שריעה", תורת המוסלמים, מותר למוסלמי כנגד לא מוסלמי (יהודי, נוצרי, אחר) לרצוח, לאנוס, לבזוז, לכבוש אדמה, להמיר דת, כמצווה מאלוהים. ההסבר לכך שיהודים לא נרצחו כשהיו תחת שלטון מוסלמי בארצות ערב קשורה לעובדה שהיהודים לא הורשו להיות בעלי נכסים, אחוזות, ואדמה. מתחילת המאה ה-19, בראשיתה של ההתיישבות היהודית בארץ ישראל, עם הצלחת החקלאות, המסחר והיצור התעשייתי, וגידול בנכסי היהודים, החלו ביתר שאת פעולות בזיזה, אונס ורצח של מוסלמים כלפי יהודים. חייבים לזכור, המוסלמי הממוצע אינו קורא את ה"שריעה", וידיעתו אותה מובאת אליו באמצעות אימאמים, ומטיפים דתיים, המסלפים ומעצימים את השנאה והרעיון לרצח כלפי לא מוסלמים, מאז ועד היום.
עמדת רוב היהודים היא נגד חזרה לגלות, ונגד חזרה למציאות ההתיישבותית שהייתה בארץ ישראל בתחילת המאה ה-19. במצב הנתון, שלום עם המוסלמים המבוסס על חלוקה גאוגרפית בתחומי ארץ ישראל, היא אופציות מסוכנות לקיומה של ישראל, ובלתי אפשריות. כל מי שעוד יש לו שמץ או תקוה לפתרון מעין זה, כדאי שיתפכח מהר. האם ניתן להתגבר על הטרור המוסלמי כנגד יהודים בדרך צבאית? על פי ההתנהלות הצבאית פוליטית, מאז ועד היום, התשובה היא לא. יחד עם זאת לא יהיה מנוס מפעולה צבאית, כברירה אחרונה.
בינתיים, צריך להתמודד נכון נגד הטרור המוסלמי הרצחני. כל אדם בישראל החפץ חיים, חייב לשנות פורמט ולהבין מי הוא המוסלמי הרצחני, מהם מניעיו ולוודא את חיסולו. בעבר הורגלנו להצביע על ארגון טרור אשר שילח את המחבל לביצוע פעולה רצחנית. אף שגם אז תפיסה זו הייתה שגויה, אפשר לומר כיום בבירור כי הרוצח המוסלמי לא זקוק לארגון כדי לצאת ולרצוח יהודים. כל מוסלמי תושב יו"ש, עזה וישראל שחונך ונחשף לאידיאה רצחנית, הוא רוצח בפוטנציה. תשכחו מהמושג אזרחים "בלתי מעורבים". כשמדובר באותם תושבים, גם אם הם לא מזוינים באמצעי לחימה, כולם מעורבים. המעורבות שלהם לרוצח היא בלוגיסטיקה, מחסה, מימון ועידוד. עלינו לדעת ולהבין את הגורמים המביאים את המוסלמי לצאת ולרצוח יהודים.

אין "בלתי מעורבים"
אין "בלתי מעורבים"

מקובל לזהות שלושה גורמים: רעיון רצחני, נגישות לכלי רצח, הכרה ותודעה. "הרעיון הרצחני" מבוסס על כתב הקוראן הקורא לכל מוסלמי מאמין לצאת למלחמת קודש, "הג'יהאד" "בכופרים", כדי להמיר דתם של הלא מוסלמים, ובאם אינם מעוניינים להתאסלם, יש לרצחם ולגזול את אדמתם. מצווה אסלאמית ייחודית זו שהורשה מהנצרות של ימי הביניים, נמחקה מתודעתם של רוב המוסלמים בעולם. לעומת זאת, במחוזותינו, המוסלמים בישראל, ביו"ש ובעזה, מנוצלים ומוסתים באינטנסיביות במסגרות החינוכיות הרשמיות לרצח יהודים. נוסף על המסגרת החינוכית הקוראת לרצח יהודים, ממלאים את הרחוב המוסלמי תפילות ודרשות קנאים לרצוח יהודים. כל עוד כולנו בעיניהם, "יהודים",ו-"מתנחלים", אנו בני מוות. גם אלו החיים בהתנחלות "תל אביב".
"נגישות לכלי רצח" ידוע לכולם ואין צורך להרחיב בו. "הכרה ותודעה" מבטא את מצבו הנפשי של הרוצח להשגת הכרה כשהיד, קדוש, הנשלח למותו למען מימוש הגורם הראשון, הרעיון הרצחני. הצלחת פעולת המחבל תלויה בהיקף ההיסטריה והפחד שחוללה פעולת הטרור. המחבלים עוקבים בדריכות אחר תוצאות הפעולה ומכינים את הפעולה הבאה. מה יכול לגרום לכך שהמחבלים יבינו שהפעולה הצליחה? ראשית, מות יהודים, רבים ככל האפשר. שנית, רמת השיח והיקפו בעניין פעולת הטרור. דברים מפי יהודים המתפרשים בעיני המחבלים – כהלקאה עצמית, הבנה לנפש הרוצח, הצדקת הטרור, או ביקור תנחומים בבית הרוצח, מעודדים ומחוללים טרור.
הפתרון האפשרי הטוב ביותר כדי להביא שקט לאזור כולו הוא יישום תוכניתו של נשיא מצריים, סיסי, ליישוב כל המוסלמים, אלו החיים בישראל, ואלו החיים ביו"ש ועזה, בחצי האי סיני והקמת מדינה עבורם, בסיני, בסיוע כל אומות העולם.

20 News

20 News