על רקע המהומות בוואדי ערה והצעת האי אמון שהגישה 'הרשימה המשותפת', שר הביטחון אביגדור ליברמן תקף בחריפות במליאת הכנסת את חברי הכנסת הערבים. ליברמן הטיח ואמר כי "כל הרשימה המשותפת הם פושעי מלחמה", והוסיף: "מבחינתי הם לא אזרחים לגיטימיים". הוא אף התייחס ספציפית לח"כ טיבי ואמר: "לאחמד טיבי אין זכות קיום כחבר כנסת". בתגובה צייץ טיבי: "שום זכות קיום בכנסת? אז איך זה שאנחנו עם 13 מנדטים והוא בקושי מגרד את אחוז החסימה?".

אביגדור ליברמן. צילום: פלאש 90
אביגדור ליברמן. צילום: פלאש 90

 

"ב-7 בדצמבר אמר חבר כנסת מטעמם: 'כל פלסטיני שמוכר קרקע ליהודי, דינו מוות'", אמר ליברמן, "הוא אמר שזה הופיע במנהגים שלהם, ואמר שהוא תומך בזה. איפה חברי הכנסת ממרצ, איפה האגודה לזכויות האזרח? איפה היועץ המשפטי, איפה הכנסת. יושב פה חבר כנסת שלכם שאומר שצריך להרוג פלסטיני, וכולם שותקים. אם עומד פה חבר כנסת מישראל ביתנו, והיה אומר אותו דבר, אוי ואבוי היה לו".

על שתיקת הפוליטיקאים הערבים בנוגע למה שקורה בעולם הערבי אמר שר הביטחון: "על ההרוגים בסוריה, טנקים יורים בכינון ישיר על המסגדים. שמעתם אותם מדברים על זה? כל יום נרצחים 400 איש ו-1000 פצועים במדינות ערב. בתימן נרצחו ביום אחד 160 איש".

"איך זה שאנחנו עם 13 מנדטים והוא בקושי מגרד את אחוז החסימה?". טיבי משיב אש. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
"איך זה שאנחנו עם 13 מנדטים והוא בקושי מגרד את אחוז החסימה?". טיבי משיב אש. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

"אנחנו חבורת פראיירים"

לדברי ליברמן, "כל הרשימה המשותפת הם פושעי מלחמה. הפיגוע בהר הבית – שלושה תושבי אום אל פאחם רוצחים שוטרים דרוזים. אלפים באום אל פאחם הולכים להלוויות שלהם. שמעתם דרשות באותו שבוע בוואדי ערה. האם אני חייב להיות הפראייר שלהם שמשלם ביטוח לאומי, אתם יודעים כמה משלמים למגזר על תמיכה בנסראללה? אנחנו חבורת פראיירים, 14 מיליארד שקל נותנים להם. איפה עזמי בשארה? תראו את זחאלקה, כבר בשנות ה-70 ישב בכלא הישראלי, חבר הכנסת אחמד טיבי, הוא היה יועצו של ערפאת, דובר הרשות הפלסטינית, הוא מייצג היום את מדינת ישראל? הוא ייצג את ערפאת מול מדינת ישראל. כבר אי אפשר שלא להזכיר את באסל גטאס, שהבריח טלפונים לרוצח ישראלים. מה זה, קומץ של בודדים?… מבחינתי הם לא אזרחים לגיטימיים".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי