23:37 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ליברמן הורה להחרים את שליח האו"ם למזה"ת

ליברמן הורה להחרים את שליח האו"ם למזה"ת

שר הביטחון הורה להחרים את שליח האו"ם למזה"ת לאחר שהאחרון ביקר בחריפות את מדיניות הממשלה והבנייה ביהודה ושומרון

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הורה בצעד חריג על החרמת נציג שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלדנוב, כך פורסם הערב בחדשות 2.  ההנחייה המפורשת יצאה מלשכתו של שר הביטחון לאחר שמלדנוב ביקר בחריפות את מדיניות הממשלה והשר בהתמודדות עם הטרור הערבי.

מתוך 'הפטריוטים' 15.9.16

"שום לוליינות משפטית לא יכולה לשנות את העובדות", אמר אז מלדנוב ביחס לשטחי יהודה ושומרון. "כל המאחזים, בין אם הם קבילים בחוק הישראלי ובין אם לאו, בין אם הם ממוקמים על אדמת מדינה, על אדמה שבעליה נפקדים או על אדמה פלסטינית פרטית, ממש כמו כל ההתנחלויות בשטח C ובירושלים המזרחית – כל המאחזים הללו הם בלתי חוקיים בהתאם לחוק הבינלאומי".

עוד דווח כי בין ליברמן ולדנוב ישנה היכרות קודמת. בסביבת ליברמן טוענים כי הביקורת איננה עניינית וכי מלדנוב מתח ביקורת ישירה על מדיניות "המקלות, המכות והגזרים" של שר הביטחון. מלדנוב טען כי מדובר במדיניות ענישה קולקטיבית על הכפרים מהם יצאו או יצאו בעתיד מחבלים והיא איננה מקובלת.

דרש להחרים את מלדנוב. השר אביגדור ליברמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
דרש להחרים את מלדנוב. השר אביגדור ליברמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ממשרד הביטחון לא נמסרה תגובה בנושא, אך גורמים טוענים שמדובר בצעד חריג מאוד. אנשיו של של שליח האו"ם ציינו כי הם לא מכירים את ההנחיה החדשה של שר הביטחון, וכי בשלב זה הם לומדים את הנושא.

"ההחלטה פוגעת בביטחון ישראל", מיהרה לגנות ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני),"זאת לא פעם ראשונה ששר הביטחון מורה להחרים את שליח האו"ם".

"כשר חוץ הוא הורה למשרדו להחרים את השליח הקודם, רוברט סרי, עד שהגיע מבצע צוק איתן והסתבר שהתפקיד של סרי קריטי להערכות המצב של צה"ל ביחס לחמאס ולמצב בעזה. הוא קריטי בענייני הפיקוח של האו"ם לכך שחמאס לא ינצל את הפרויקטים ההומניטריים של הארגון, עניין שמהווה גם אינטרס ישראלי", הוסיפה לבני.

"ליברמן אולי חושב שזה טוב פוליטית לתקוף מטרה קלה כמו שליח האו"ם ושזה ממצב אותו כחזק וקשוח, במיוחד על רקע הבוז הציבורי שיש בישראל לאו"ם, חלקו אף בצדק. אבל זו תפיסה שגויה שפוגעת בישראל", היא תקפה.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פט-סגל

"יש פה שיבוש מערכות, המדינה היא לא מדינת משטרה"

הפטריוטים מגיבים לפרסומים כי המפכ"ל מאשים את נתניהו במעקב אחרי חוקרי להב 433: "משטרה לא יכולה לדבר על הרשות הפוליטית. נקודה. סוף"