7:35 22/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ליבסקינד נגד אריאל: "תחליטו למי אתם מאמינים"

ליבסקינד נגד אריאל: "תחליטו למי אתם מאמינים"

העיתונאי קלמן ליבסקינד פרסם הערב (ב') פוסט נוקב במיוחד בפייסבוק, בו הוא מעביר ביקורת על הכחשות השר אורי אריאל בעניין הסדרת קרקעות בנגב לפזורה הבדואית

"תחליטו לבד למי אתם מאמינים", כך חתם הערב העיתונאי קלמן ליבסקינד פוסט נוקב במיוחד בפייסבוק, בו הוא מעביר ביקורת על הכחשות השר אורי אריאל בעניין הסדרת קרקעות בנגב לפזורה הבדואית.

למי אתם מאמינים? ליבסקינד ואריאל.
למי אתם מאמינים? ליבסקינד ואריאל.

כזכור, ליבסקינד חשף בסוף השבוע בעיתון מעריב כי שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) מקדם בחודשים האחרונים תכנית שתעביר שטחי ענק בנגב לבעלותם הפרטית של בדואים. התכנית לדברי ליבסקינד היא "העתק מושלם" של התכנית אותה קידם ח"כ בני בגין ולה התנגד נמרצות בעבר אריאל עצמו. היום הכחיש אריאל את המיוחס לו וטען כי "בניגוד למה שנאמר, חוק הסדרת הבדואים לא על הפרק".

ליבסקינד השיב לאריאל הערב בטור מושחז שכותרתו "על פוליטיקאים, על אמת ובעיקר על שקר". בפוסט שטח ליבסקינד את העובדות בפני הקוראים וביקש מהם לשפוט בעצמם ולשתף.

"הצעת החוק של אורי אריאל, שאותה חשפתי, הופצה בתוך משרד החקלאות ב- 7 בנובמבר, קרי לפני 21 יום בלבד", כתב ליבסקינד. "נכון לסוף השבוע האחרון, בלוח הזמנים של השר אריאל הייתה קבועה למחר, יום שלישי, פגישה עם ראש הממשלה ועם בני בגין, לצורך הצגת הצעת החוק לנתניהו".

 דיון הפטריוטים על הבדואים בנגב

"תכתובות המצויות בידי מתוך משרדו של אריאל עצמו, מעידות שעד ליום הפרסום שלי ממש, המשרד שלו עסק באופן אינטנסיבי בקידום החוק הזה. יתרה מכך, פקידי משרדו מקפידים בתכתובות הללו להדגיש כי יש צורך שהחוק של אריאל ייצא לפועל ויקודם רק בתיאום עם בני בגין ואך ורק בהסכמתו. ראש אגף תכנון אסטרטגי במשרד רה"מ נטל חלק פעיל בקידום החוק של אריאל", הוסיף.

"בשבוע שעבר, ארבעה ימים לפני הפרסום שלי, עוד בדק השר אריאל עם יושבי ראש ועדות בכנסת את ההיתכנות לקידום החוק שלו אצלם בוועדה. זה הסיפור. הניירת כולה אצלי. תחליטו לבד למי אתם מאמינים", סיכם ליבסקינד.

ליבסקינד פרסם – אריאל הכחיש

בתכנית בה נלחמו עד חורמה חברי הבית היהודי בקדנציה הקודמת, הסכים בגין לתת לבדואים במתנה את הקרקעות עליהם הם יושבים. המענק יוגש לכל בדואי שטוען לבעלות על קרקע מחצית מהשטח שלבעלות עליו הוא טוען, בלי שיצטרך להוכיח שהקרקע הזו שייכת לו, כך על פי הפרסום של ליבסקינד.

אז היה אריאל משוכנע שהתכנית הרת אסון, וחברי כנסת רבים מהצד הימני של המפה הפוליטית יחד עם חברי כנסת ערבים נזעקו לטרפד את החוק בכל מחיר. בסופו של יום המאבק צלח והחוק להסדרת התיישבות הבדואים בנגב ירדה מסדר היום.

תכנית להסדרת התיישבות בדואית בנגב. צילום: פלאש 90
התכנית להסדרת התיישבות בדואית בנגב ירדה מסדר היום בקדנציה הקודמת. צילום: פלאש 90

עם כינונה של הממשלה הנוכחית, דרשו במפלגת "הבית היהודי" לקבל לידיהם את האחריות לטיפול בסוגיה הבדואית, עבור שר החקלאות אורי אריאל. אריאל שקד מאז הבחירות על הצעת חוק חלופית בנושא, שלפי התרשמותו של קלמן ליבסקינד אין הבדל בינה לבין הצעתו של בגין הקודמת ולו שינויים מינוריים סמנטיים בלבד. לפי ליבסקינד: "מדובר באותה הצעה בדיוק. העתק מושלם".

בעמוד הפייסבוק שלו פרסם הבוקר אריאל תגובה קצרה לכל הטענות שהועלו בה כתב: "שיהיה ברור לכולם, אני לא מתכוון לחלק מתנות חינם לאף אחד. נעשה הכל כדי להחזיר למדינה את האדמות שנלקחו ממנה ולחזק את הריבונות והמשילות בנגב".

לאחר פגישת השר אריאל היום (ב') בצהריים עם ח"כ סמוטריץ' המתנגד לתכנית הוציא אריאל הודעה יותר חד משמעית לגבי הסדרת הבדואים בנגב: "בניגוד למה שנאמר, חוק הסדרת הבדואים לא על הפרק. אנחנו ממשיכים לעבוד לשמירת אדמות המדינה והסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_11

"חייתי 16 שנים כהלום קרב תחת הרדאר של המערכת"

היום תושק שדולה למען הלומי קרב במטרה למנוע סחבת ביורוקרטית, מציאת תעסוקה לנפגעים, הענקת טיפול וכו'. ח"כ שרן השכל והלום הקרב אורן אור ביטון הגיעו לאולפן 'היום הזה'