11:43 25/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ארדן: "זכותנו על הר הבית לא ניתנת לערעור"

ארדן: "זכותנו על הר הבית לא ניתנת לערעור"

שרים, סגני שרים וח"כים נאמו היום (ב') בכנס "דורשי ציון" בכנסת לחיזוק הקשר בין העם היהודי להר הבית ולציון שנתיים להצלתו של גליק מניסיון ההתנקשות בחייו

היום (ב׳) התקיים באודטוריום הכנסת כנס ממלכתי שיחזק ויעצים את הקשר היהודי להר הבית בנוכחות יו"ר הכנסת, שרים וח"כים. הטקס התקיים בסימן יום עליית הרמב"ם להר הבית ביום ו' בחשוון תתקכ"ו, אותו קבע ליום טוב לדורות הבאים.

עוד ציינו בכנס את יום השנה השני להצלתו של ח"כ יהודה גליק מהתנקשות, בשל פעילותו למען תפילה יהודית בהר הבית.

הכנס הוא בין היתר גם אירוע הודיה להצלתו. ח"כ יהודה גליק. פלאש 90
הכנס הוא בין היתר גם אירוע הודיה להצלתו. ח"כ יהודה גליק. פלאש 90

בקרב פעילי המקדש הפך יום עליית הרמב"ם ליום שנתי של חגיגת העלייה להר הבית וההתקדמות למקדש. בשנים האחרונות אף נערכים ביום הזה כנסים חגיגיים תחת הכותרת "כנס דורשי ציון", מפעל לציון הקשר להר הבית מיוזמתו של חבר הכנסת יהודה גליק (הליכוד).

בכנס נשאו דברים: יו"ר הכנסת יואל יולי אדלשטיין, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, השר לענייני ירושלים זאב אלקין, שר החקלאות אורי אריאל, סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, סגן שר הבטחון הרב אלי בן דהן, ח"כ יהודה גליק, שיח' ריאד אחמד, חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין, רבנים ואנשי ציבור.

כמו כן נשאו דברים נציגי התנועות למען הר הבית, ביניהם גם רינה אריאל – אימה של הלל יפה אריאל הי"ד שקראה בעבר לשנות את שמו של שער המוגרבים לשער הלל. השר להגנת הסביבה ולירושלים, זאב אלקין, לנציגי התנועות ואמר כי "הרבה פעמים אתם עושים את המלאכה שהממשלה לא עושה".

בנוסף, חולקו תעודות למתנדבים מסורים. מאות אזרחים נרשמו להשתתף בכינוס התקדימי הפתוח באופן חופשי לכל אזרחי ישראל.

סגן השר בן דהן: "הכנתי תקנות המסדירות תפילת יהודים בהר הבית"

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר בכנס: "לתפיסתי, זכותנו על הר הבית לא ניתנת לערעור. זהו המקום הקדוש ביותר לעם היהודי. הסטטוס קוו בהר הבית כיום מקפח את העם היהודי".

"בתפקידי הקודם כסגן שר הדתות, הכנתי תקנות המסדירות תפילת יהודים בהר הבית. הן מסדירות את המקום ואת האופן שבו יהודים יכולים להתפלל להר הבית. על ממשלת ישראל לאמץ את התקנות בהקדם האפשרי", אמר בכנס סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן.

קרא לממשלה לאפשר תפילת יהודים בהר הבית. סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן. פלאש 90
קרא לממשלה לאפשר תפילת יהודים בהר הבית. סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן. פלאש 90

"לא ייתכן שלכל בני הדתות בעולם מותר לעלות להר הבית ולהתפלל שם כאוות נפשם, ורק לנו היהודים, שזהו המקום המקודש לנו ביותר,אבור להתפלל שם. למרות שאני באופן אישי איני עולה להר הבית, כמצוות רבותיי, אני תומך בכל מי ששומע בקול רבותיו ועולה להר הבית. חייבים להסדיר את תפילת היהודים בהר הבית וככל שהדבר ייעשה מוקדם יותר, ייטב לכולנו", הוסיף סגן השר.

שר החקלאות אורי אריאל קרא לראש הממשלה לפתוח את שערי הר הבית ליהודים ולאפשר עליית חברי כנסת ושרים להר.

בשנה האחרונה הפך הכנס גם לאירוע הודיה על הצלתו של גליק עצמו שניצל בנס מהתקפת ירי לאחר הכנס שהתקיים לפני שנתיים במרכז בגין. מוסלמי מעובדי המקום ירה בגליק ארבעה כדורים מטווח אפס לאחר שווידא איתו שהוא אכן יהודה גליק, המעורר מחדש את הקשר היהודי להר הבית.

במטה ארגוני המקדש ציינו כי כנסי עיון בעניין הר הבית כבר התקיימו בכנסת. אולם הפעם מדובר בחידוש מרענן שמהווה הכרה במעמדם של העולים להר הבית ובחשיבותו של המקום לעם היהודי. "בהמשך למהפך תשע"ו בהר הבית, מדובר בצעד נוסף של התקדמות בזכויות היהודים במקום המקדש". אמרו במטה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"