7:21 23/06/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > כנסיית הקבר תחרים את סגן הנשיא מייק פנס

כנסיית הקבר תחרים את סגן הנשיא מייק פנס

בשל הכרת הנשיא טראמפ בירושלים כבירת ישראל, הודיע נציג המשפחה הערבית המחזיקה במפתחות הכנסייה על סירובו להיפגש עם סגן נשיא ארה"ב בשבוע הבא

העימות בין הפלסטינים לארה"ב על רקע הכרזת טראמפ נמשך. האחראי על מפתחות כנסיית הקבר דיב ג'ואד ג'ודה הודיע על סירובו להיפגש עם סגן נשיא ארה"ב מייק פנס שצפוי לבקר במתחם. כך דווח בחדשות 2.

סגן נשיא ארה"ב מייק פנס. צילום: רויטרס
סגן נשיא ארה"ב מייק פנס. צילום: רויטרס

סגן הנשיא יבקר בישראל בשבוע הבא והוא צפוי לבקר במקומות הקדושים ובין היתר בכנסיית הקבר. "נודע לנו שסגן הנשיא פנס מתכוון לערוך ביקור רשמי בכנסיית הקבר ואף ביקשו ממני לקבל את פניו באופן רשמי", כתב ג'ודה במכתבו.

"אני מסרב באופן מוחלט לקבל באופן רשמי את פני סגן הנשיא האמריקני בכנסיית הקבר ולא אהיה פיזית בכנסייה במהלך ביקורו. זאת דרכי להביע את מחאתי נגד ההכרה האמריקנית של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בירושלים כבירת ישראל".

ג'ודה ציין כי מזה כ-900 שנים משפחתו אחראית על מפתחות הכנסייה וכי זו הפעם הראשונה שהוא מסרב לפגוש אישיות רמה המעוניינת להגיע למתחם.

הרשות פלסטינית עצמה הודיעה כי תחרים את ביקורו של סגן הנשיא ויו"ר הרשות לא יפגוש אותו. בתגובה רמזו בממשל כי לא כדאי ששוב הפלסטינים יהיו אלה שיחמיצו הזדמנות לשלום.

הנשיא טראמפ ורעייתו בביקור בכנסיית הקבר. צילום: פלאש 90
הנשיא טראמפ ורעייתו בביקור בכנסיית הקבר. צילום: פלאש 90
אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

הלך לעולמו הפרשן הפוליטי הפרו-ישראלי של רשת פוקס

צ'ארלס קראוטהאמר, הפרשן היהודי השמרן של רשת פוקס והוושינגטון פוסט הלך השבוע לעולמו לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן: "חייתי חיים נפלאים ומלאי הישגים בדיוק כפי שחלמתי. כעת המאבק שלי הסתיים"