דף הבית > אקטואליה וחדשות > כך מסרבות רשויות במדינה לסייע לחיילים נוצרים משוחררים

כך מסרבות רשויות במדינה לסייע לחיילים נוצרים משוחררים

פורום גיוס העדה הנוצרית ערך סיור שעסק באי הסדרת שכונה לתושבים הנוצרים ולחיילים משוחררים בשפרעם. השר קרא: "ניפגש עם רשות מקרקעי ישראל כדי לפתור את העניין"

היום (ה') קיים פורום גיוס העדה הנוצרית בראשות האב גבריאל נדאף סיור שעסק באי הסדרת שכונה לתושבים הנוצרים ולחיילים משוחררים בשפרעם.

עדה2
הסיור הבוקר. מימין לשמאל – החייל המשוחרר עלאא קדאדו, האב גבריאל נדאף, השר איוב קרא וכמאל בדר ממשרד השיכון . צילום: פורום גיוס העדה הנוצרית

בסיור השתתפו השר איוב קרא, כמאל בדר סגן מנהלת משרד השיכון במחוז חיפה ועשרות חיילים נוצרים משוחררים תושבי שפרעם. הסיור תואם בסיועו של מר יוסי חדד יועץ שר השיכון לענייני מיעוטים.

הסיור החל בביקור בשטח המיועד לבניית השכונה עם עלאא קדאדו, חייל משוחרר בן 34 ואב לשניים שהחליט לקחת את המהלך לטיפולו האישי.  חיילים משוחררים נוספים שהשתתפו בסיור ביקשו את מעורבות פורום גיוס העדה הנוצרית על מנת למצוא פתרון לנושא זה הנמצא בטיפול כבר משנת 2003.

האב גבריאל נדאף אמר באירוע כי "פורום גיוס העדה הנוצרית קם בשנת 2012 על מנת לדאוג לשלב את העדה הנוצרית בחברה הישראלית. מהעלייה במספר המתגייסים לצבא ולשירות הלאומי, אפשר לראות כי המהלך מצליח ונמצא בכיוון הנכון, אך הדבר היום מצוי למבחן המדינה והרשויות שעליהן לעשות את חלקן בקידום הטיפול בחיילים המשוחררים הנוצרים לשילוב בתעסוקה בשירות הציבורי, השכלה גבוהה ופתרון הבעיות הנוגעות לכך באמצעות מימוש העיקרון של העדפה מתקנת לחיילים המשוחררים".

קדאדו הציג בפני השר קרא, האב גבריאל ומר בדר  את תוכנית המתאר לחלקה שגודלה 75 דונמים בצידה המערבי של שפרעם וטען כי ראש העיר אמין עיניבטאוי, שנמנע מלהגיע לסיור, מונע את העברת התקציבים כי הוא מתנגד להקצאת שכונה לנוצרים ולחיילים משוחררים.

לדברי קדאדו, "תכנית זו כבר קיבלה את אישור משרד ראש הממשלה, ואף הוקצו תקציבים להקמת השכונה, אך ראש העירייה מונע את התקדמות הנושא". עוד אמר כי בשכונה אמורה לקום כנסייה, בית ספר ומרכז קהילתי שישמשו את כל תושבי העיר.

כמאל בדר ממשרד השיכון טען כי "ישנה מחלוקת בנושא בעלות אדמות אלה שנמצאות בטיפול רשות מקרקעי ישראל. המנהל נתן חלק מהאדמות לאנשים פרטיים, אך עוד לא הגיעו להסכם בטאבו".

השר קרא אמר כי, "יש לארגן בהקדם מפגש עם רשות מקרקעי ישראל על מנת לפתור את הסוגיה. אדבר עם שר השיכון יואב גלנט כי נושא זה חשוב עבורו כמו גם טיפול בשכונות לחיילים משוחררים מכל הדתות".

נציין כי מנהלי רשות מקרקעי ישראל התעלמו מכל הפניות שנשלחו על ידי פורום גיוס העדה הנוצרית לפגישה והזמנה לסיור.

מימין לשמאל- האב גבריאל נדאף, השר איוב קרא, כמאל בדר ממשרד השיכון ועלאא קדאדו. צילום: פורום גיוס העדה הנוצרית.
מימין לשמאל – האב גבריאל נדאף, השר איוב קרא, כמאל בדר ממשרד השיכון ועלאא קדאדו. צילום: פורום גיוס העדה הנוצרית.
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

פיגוע אבנים: מחבלים פצעו יהודי ליד כרם רעים

סוכנות TPS: יהודים הותקפו ע"י ערבים בחרבת נעלין שליד כרם רעים בגוש טלמונים. אחד מהם נפצע בראשו באורח קל ומטופל במקום ע"י כח צבאי ומד"א