התגובות במערכת הפוליטית לפיגוע הרצחני ברכבת הקלה בירושלים, שבו נרצחה הסטודנטית הבריטית חנה בלדון, לא איחרו לבוא.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח אמש תנחומים למשפחתה של חנה בעמוד הפייסבוק שלו: "הטרור של האיסלאם הקיצוני מכה בבירות העולם. לצערנו, הטרור היכה היום בבירת ישראל – ירושלים. מחבל פלסטיני רצח בדם קר סטודנטית בת 23, אזרחית בריטניה. בשם כל עם ישראל אני שולח תנחומים למשפחתה של הנרצחת. כוחות הביטחון שלנו נלחמים בטרור כל הזמן ובכל העוצמה והם סיכלו מספר פיגועים בימים האחרונים. כוחותינו ימשיכו לפעול מסביב לשעון על מנת להגן על אזרחי ישראל".

הנרצחת חנה בלדון. ברקע: הרכבת הקלה אמש לאחר הפיגוע. צילום: פלאש 90
הנרצחת חנה בלדון. ברקע: הרכבת הקלה אמש לאחר הפיגוע. צילום: פלאש 90

נשיא המדינה ראובן ריבלין מסר: "הבשורה המרה על מותה של הצעירה בפיגוע הטרור בירושלים, ממלאת עצב עמוק. מחשבותינו שלוחות למשפחת הנרצחת ואנו מתפללים לרפואת הפצועים המטופלים בשעה זו בבית החולים".

"השבוע, באו אלפים בשעריה הנצחיים של ירושלים לחוג את הפסח ואת פסחא ברחבי העיר, בעוד כוחות הביטחון מבטיחים את שלומם של האזרחים, התיירים והתושבים היקרים שפקדו את ירושלים. כך נמשיך. הטרור לא יביס אותנו ולא יהרוס את חיינו כאן". 

שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון התייחס לפיגוע בירושלים ומסר: "אני משתתף בצער משפחתה של התיירת הצעירה שאיבדה היום את חייה בפיגוע הרצחני. אנחנו רואים שהטרור האיסלאמי מכה בערים מרכזיות ברחבי העולם, וגם בירושלים בירתנו. גם בחג החירות הזה, כוחות הבטחון שלנו ירדפו ויעצרו את מבצעי הפיגועים, את שולחיהם ואת המסיתים. אני מאחל החלמה מהירה לפצועים."

יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג כתב: "עוד פיגוע קשה, עוד אבידה בחיי אדם. יום עצוב. תנחומיי למשפחת הנרצחת, רפואה שלמה לפצועים וחיבוק ועידוד לאנשי האבטחה, הביטחון וחיילי צה״ל".

זירת האירוע. צילום: משה ביטון תיעוד מבצעי איחוד הצלה
זירת האירוע. צילום: משה ביטון תיעוד מבצעי איחוד הצלה

‏גם שר הביטחון לשעבר ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני) כתב בחשבון הטוויטר שלו: ״החלמה מלאה לפצועה בפיגוע היום ברכבת הקלה בירושלים. מצדיע לכוחות הביטחון שעומדים על משמרתם יומם וליל, חול וחג, בהגנה מפני הטרור״.

ח"כ אורן חזן (ליכוד) זעם על הודעת השב"כ לפיה המחבל מעורער בנפשו: "ממתי התחלנו לאמץ את הטרמינולוגיה ההזויה שנהוגה בחו"ל ולפיה מחבלים הם ממש 'במקרה' גם מעורערים בנפשם? מחבל זה מחבל זה מחבל – צריך לחסל אותו!

מהרכבת הקלה בירושלים נמסר: "הנהלת הרכבת הקלה בירושלים וצוות העובדים מרכינים ראש על הרצח הנתעב היום ושולחים תנחומים למשפחה האבלה ואיחולי החלמה לפצועים".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי