שר הביטחון אביגדור ליברמן הודיע כי החליט להאריך בשנה את כהונתו של הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט.

"איזנקוט רמטכ"ל מוערך". ליברמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
"איזנקוט רמטכ"ל מוערך". ליברמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר שהתייעץ עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט שר הביטחון להאריך את כהונתו של הרמטכ"ל כך שכהונתו תעמוד על ארבע שנים. ביום ראשון, בעוד עשרה ימים, תובא ההחלטה לאישור הממשלה.

השר ליברמן מסר כי "רב-אלוף איזנקוט הוא רמטכ"ל מוערך המוביל את הצבא בהצלחה ובמקצועיות רבה. שיתוף הפעולה הפורה בעבודה עמו יאפשר להמשיך לקדם תכניות, להכין את צה"ל לאתגרים העומדים בפניו ולחזק את ביטחון ישראל".

היום סייר הרמטכ"ל בעוצבת הגליל שם קיים הערכת מצב וסיור בכמה נקודות בגזרה בהשתתפות מפקד פיקוד הצפון, אלוף אביב כוכבי, מפקד עוצבת הגליל, תת-אלוף אמיר ברעם, ומפקדי החטיבות המרחביות.

בימים הקרובים אמור הרמטכ"ל לעבור פרוצדורה רפואית ולצורך כך הוא יתאשפז בבית החולים בילינסון בפתח תקווה. את מקומו יחליף סגן הרמטכ"ל האלוף יאיר גולן, למספר ימים, ובסיומם הוא יחזור לשגרה.

גדי איזנקוט, הוא הרמטכ"ל ה-21 של צה"ל, נשוי ואב לחמישה. הוא התגייס לצה"ל ב-1978. הוא לחם במלחמת לבנון הראשונה בעת ששירת כקצין בגדוד 51 של חטיבת גולני ובהמשך מונה למפקד החטיבה. בין התפקידים שביצע: מח"ט אפרים, מזכיר הממשלה, מפקד אוגדת יו"ש, ראש אגף המבצעים במטכ"ל, אלוף פיקוד צפון וסגן הרמטכ"ל.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי