הערב (ה’) נחשפה שיחה בה מודה לכאורה ח”כ כי בניגוד להכחשות הגורפות, בינו לבין ח”כ שלי יחימוביץ’ נרקם דיל פוליטי לפיו הוא יתמוך בה לראשות ההסתדרות הכללית בתמורה לתמיכתה בו במירוץ לראשות מפלגת “העבודה”.

מכחישים קיומו של דיל. ח"כ יחימוביץ' וח"כ כבל בישיבת סיעת "העבודה". ארכיון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90 כנסת שלי יחימוביץ שלי יחימוביץ' איתן כבל
מכחישים קיומו של דיל. ח”כ יחימוביץ’ וח”כ כבל בישיבת סיעת “העבודה”. ארכיון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גם לאחר הפרסום השניים ממשיכים לדבוק בגירסתם הראשונית. עוד נחשפה בהקלטה דעתו של כבל על יו”ר סיעת המפלגה הנוכחי, ח”כ הרצוג, ודעתו על יחימוביץ’.

כזכור, עו”ד של כבל, אילן בומבך, ביקש כי יחימוביץ’ לא תתמודד בראש סיעת “הבית החברתי” בהסתדרות אותה הקים כבל. גם איציק יואל, יו”ר הסיעה בהסתדרות, ולאון בן לולו, בא כח הסיעה מתנגדים להתמודדותה של יחימוביץ’. השניים סגרו דיל עם יו”ר הנוכחי מסיעת “עוגן” וכבל מבקש כי יחזרו בהם.

התמלילים הודלפו מתוך שיחה סגורה שהתקיימה לפני כחודש ובה נכחו בומבך, יואל, בן לולו וכבל. “אני נפגשתי עם שלי, אני רוצה ללכת עם שלי להסתדרות. שלי מחויבת לתמיכה בי ליו”ר המפלגה. אני אצטרך את העזרה שלכם בעניין הזה. איך אמרתי את זה: ‘אני נתתי לכם פיקדון בעניין הזה והגיעה העת'”, אמר כבל בשיחה.

“לאורך כל הדרך אמרתי שהסיעה היא כלי כדי לקדם אותי. אמרתי לה את זה לאורך כל הדרך? אמרתי לך את זה לאורך כל הדרך? כל כולה, כל המהות שלה הייתה רק כלי לקדם אותי”, הבהיר כבל. “לא מעניין אותי להיות בהסדרות עכשיו. החיים הם דבר דינמי, פוליטיקה זה לא מישהו שיושב, מחכה לך. מי כמוך יודע את זה – אתה בחיים שלך הפוליטיים?  זו הזדמנות ענקית בהסתדרות ובתוך מפלגת העבודה”.

כבל נימק כי הדיל עם יחימוביץ’ משתלם בשל תומכיה הנשמעים לה: “אני רוצה שהיא תנצח כי זה הופך למכפיל כוח. פעמיים, גם הניצחון שלה וגם הכח שזה לא פחות מ-20% בתוך מתפקדי העבודה. יודע מה הבדל? אפשר להגיד עליה מה שאתה רוצה. אני לא מאוהביה. אני לא מאוהב בה, אבל היא יש לה שיעים. ייאמר לזכותה מה ששלה – שלה . היא באה אליי בבחירות האחרונות דפקה אותי ,אח”כ שחטה אותי. עם כל זה שקיללתי אותה, היא צודקת. היא באה אליי  אמרה לי ‘איתן אתה מוביל בענק בוא נלחץ יד שנינו . אתה ואני מתמודדים, אני אצא ראשונה, אתה ראשון זה כבר אין לזה משמעות”.

כבל לא הצליח לשכנע את יואל ובן לולו אשר מנסים למנוע את מועמדותה של יחימוביץ’ באמצעות עתירה לביהמ”ש.

על נתניהו אמר כבל כי הוא “מנצח כי הוא אכזר”. מנגד חזה כי סיכוייו של הרצוג לנצח הם בלתי אפשריים “כי הוא לא אכזר. הוא תחמן, הוא רמאי. הוא תחמן של גנבים קטנים. אני רוצה להתמודד ליו”ר מפלגת העבודה, הוא לא יכול לעזור לי. הוא לא שווה במפלגה. אין לו כח במפלגה, אמיתי זה שיש לו בשוליים. הוא לא עופר עיני שואמר לאנשים “בואו” והולך. הוא לא מסוגל. זו הזדמנות של החיים שלי אתם רוצים לקחת לי אותה?”, אמר בשיחה הקשה עם שותפיו לשעבר.

כבל ויחימוביץ’: “אין דיל. על ניסנקורן להשלים עם כך שיהיו בחירות”

תגובת ח”כ כבל: “את שאמרתי בשיחה אמרתי מתוך משאלת לב, שאפילו אני איני יודע אם ארצה לממשה. אין ולא היה דיל ביני ובין שלי, לא בקשתי ממנה לתמוך בי לראשות המפלגה וממילא היא גם לא הבטיחה זאת. הדלפת קטעים סלקטיביים משיחה בת שעות ארוכות היא עוד פרפור אחרון של ניסנקורן ומשפחת עיני למנוע התמודדות, ומאמצים אלה מעידים על הפחד שהם חשים. להדלפה יש ערך רכילותי ובוודאי לא משפטי. בחירות יהיו, ועל ניסנקורן להשלים עם כך”.

תגובת ח”כ יחימוביץ’: “לא היה ולא יהיה דיל לא בע”פ ולא בכתב. איתן כבל לא ביקש, לא התנה, ולא העלה תמיכה שלי בו וממילא הנושא לא עלה. תומכי במפלגה הם אנשים חופשיים שאינם מקבלים פקודות מאיש. ההחלטה שלי במי לתמוך תהיה כמו תמיד על פי מה שטוב ונכון למפלגה ולמדינה, ולא על בסיס קומבינות פוליטיות כאלו או אחרות. אני מציעה לניסנקורן לחדול ממאמציו הנואשים לסכל בחירות, כי הבחירות הן עובדה מוגמרת”.

תגובת ח”כ הרצוג: “הערב נחשפה קומבינה מושחתת חמורה ביותר שחייבת להוביל את המעורבים בה למסקנות אישיות. מדובר במרמה והפרת אמונים מול הציבור הרחב, חברי ומתפקדי מפלגת העבודה. אי אפשר להגזים בנזק שנגרם לנו אבל אנחנו נדע להתגבר, להתחזק ולהוביל את המפלגה על ערכיה המדיניים והחברתיים בחזרה להנהגת המדינה”.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.