ח"כ איתן תקף הערב חזיתית את יו"ר מפלגת אבי בוועידת המפלגה: "בגדת בערכים ואתה לא יכול להנהיג אותנו ולהיות חלק מאיתנו", הטיח בו.

בסופו של דבר אישרה ועידת מפלגת העבודה את הצעת יו"ר המפלגה לפיה יתאפשר לו לשריין מועמדים ברשימת "העבודה" לכנסת הקרובה.

בנאומו אמר כבל: "גבאי טען ששיקרתי שאיים כי יחריב את המפלגה עלינו ועליו, הבוקר יזמתי בדיקת פוליגרף ונמצאתי דובר אמת. שוב התגלה ששיקר ולא בפעם הראשונה", אמר.

בדיקת הפוליגרף של כבל.

 

כבל פנה לגבאי והוסיף "קיבלת גיבוי מעל ומעבר. כשהצלחת – לקחת את כל הקרדיט לעצמך. עכשיו כשאתה מתרסק אתה מאשים אותנו. יש גבול. הכל עליך, אתה פירקת את המחנה הציוני בלי להתייעץ, אתה הובלת, אתה ניווטת. הכישלון הזה הוא 'נטו גבאי'. אני קורא לפריימריז פתוחים עוד לפני הבחירות ולא מתכוון להתמודד בהן".

מוקדם יותר תקף גבאי את לפיד וגנץ וקרא להם שלא לשבת בממשלת נתניהו. "לפיד וגנץ – שניכם ראיתם השבוע את מופע האימים של ראש הממשלה", אמר. "במדינה נורמלית ראש ממשלה לא תוקף את רשויות החוק. אני יודע, אתם יודעים וכולם יודעים שמיליוני ישראלים טובים מתגעגעים למדינה נורמלית.

"אתם לא יכולים להזדעזע מההתקפות של נתניהו על רשויות החוק ואז לרוץ להצטרף לקואליציה שלו. אנחנו מתחייבים לשינוי במדינת ישראל. ואני קורא לכם, הצטרפו לשינוי. הצטרפו לקואליציה של שינוי. אני קורא לכם להתחייב לא לשבת בממשלה של נתניהו. וזה לא קשור רק לכתבי אישום אלא לדרך ולעתיד המשותף שלנו במדינת ישראל".

גבאי בוועידת המפלגה. צילום: TPS
איתן כבל. צילום: TPS
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא