23:37 17/12/2017
דף הבית > כלכלה > כ"ץ: "להפוך את הגליל והנגב ללב של המדינה"

כ"ץ: "להפוך את הגליל והנגב ללב של המדינה"

אמש (ד') נחנך כביש 65-85 המשודרג, המחבר בין מחלף גולני לצומת עמיעד. שר התחבורה: "מהפכה שתחבר את כל המדינה"

"המטרה המוצהרת הייתה חיבור הגליל והנגב למרכז מדינת ישראל, להפוך אותם ללב של מדינת ישראל", אמר אמש (ד') שר התחבורה ישראל כ"ץ בטקס חנוכת כביש 65-85 המשודרג.

קטע מתוך כביש 65-86 המשודרג
קטע מתוך כביש 65-86 המשודרג

את הכביש, המהווה חלק מהזרוע המזרחית של כביש 6, חנכו משרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל (לשעבר מע"צ) כחצי שעה לפני המועד המתוכנן.  הכביש מאפשר נסיעה רציפה ממחלף גולני עד צומת עמיעד ללא רמזורים.

"אם נצליח, זו מהפכה כמו שהייתה בארה"ב לפני 200 שנה ובאירופה אחרי מלחמת העולם השנייה. זו מהפיכה של תשתיות כבישים, רכבות, שדות תעופה, מהפכה שתחבר את כל המדינה", אמר השר כ"ץ באירוע. "המדינה שלנו לא גדולה יותר ממטרופולין כמו פריז, ניו יורק או לונדון, וברור שבכל אחד מהם יש רשת של תשתיות".

"השבת היא נכס אסטרטגי עצום של העם היהודי, ולעולם לא אערב פוליטיקה בשבת. לא צריך להזכיר לי מה היא שבת, אבל המדינה צריכה להתנהל", אמר השר בהתייחסו לעבודות הרכבת בשבת, "הכל על-פי חוק. יש חוק שמאפשר הפעלה של בתי חולים, בתי מלון, שדות תעופה, חברת חשמל. 18 אלף משגיחי כשרות של הרבנות עובדים בשבת. אז מה קרה? אסור לערב את הדת, ובוודאי את השבת, בפוליטיקה פנימית או אחרת".

"השמחה האישית משתלבת בתחושת הגאווה הלאומית"

בעמוד הפייסבוק שלו שיתף השר כ"ץ בשמחה הכפולה אתמול – יום הולדתו וחנוכת הכביש החדש. "אני חוגג היום יום הולדת ומשתתף בטקס חנוכת כביש גולני עמיעד המשודרג. כאן, בין הרי הבראשית שנחצבו בנוף הגלילי הנפלא, השמחה האישית משתלבת בתחושת הגאווה הלאומית. מתנה יפה מזאת לא יכולתי לאחל לעצמי וגם לכם לקראת החגים הקרבים ובאים. מזל טוב לכולנו".

מזל טוב! שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ. צילום: פלאש 90
מזל טוב! שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ. צילום: פלאש 90

מנכ"ל נתיבי ישראל, נסים פרץ, אמר: "זו בשורה לתושבי הצפון בפרט ולתושבי מדינת ישראל כולה. פרויקט מורכב מבחינה טכנית ומכרזים ייחודיים שמהווים תמרוץ לקבלנים לקיצור לוחות זמנים. היינו אמורים לסיים אותו במרץ 2017, והתכנסנו בסעיף ההוצאות. ההוצאה הכלליית הייתה 1.2 מיליארד – פחות ממה שתוכנן".

על השמחה העיבה הפגנה של עשרות קבלנים, שכחלק מפרויקט זה הקימו את מחלף עילבון, ולדבריהם לא קיבלו את שכרם מקבלן המשנה של חברת נתיבי ישראל. לטענתם מדובר בחובות של כ-10 מליון שקלים והם תולים תקוות בעזרה משר התחבורה.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פט-זלינגר

"ההיסטריה סביב טבע – פשוט לא במקום"

ההסתדרות השביתה היום את המשק בהזדהות עם עובדי טבע. הפטריוטים: "צריך להירגע עם הסיפור הזה, אם הם יסגרו יבנו דברים אחרים במקום"