18:53 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > יש עתיד: בלי 'שוברים שתיקה' ובלי הצל

יש עתיד: בלי 'שוברים שתיקה' ובלי הצל

"הצל" תכנן להגיע להפגנת הסטודנטים נגד המרצים באוניברסיטת בן-גוריון, אך צעירי מפלגתו של יאיר לפיד הודיעו: "הצל לא מוזמן, הוא גורם נזק למדינת ישראל כמו שוברים שתיקה"

"אין מקום ל'צל'", כך הודיעו צעירי "יש עתיד" בעקבות ידיעות כי בכוונתו של הצל ופעיליו להגיע הערב (ב') להפגנה שארגנו תאים סטודנטיאליים נגד הענקת הפרס ל"שוברים שתיקה" באוניברסיטת בן גוריון. "מבחינתנו הצל ושוברים שתיקה הם שני הצדדים של אותו המטבע, ושניהם גורמים נזק חמור למדינת ישראל. אף אחד לא הזמין אותו ואין לו מקום בהפגנה הזאת. יש עתיד מתנגדת לקיצוניים משני הצדדים שפוגעים בדמותה של מדינת ישראל", אמרו במפלגה.

ההפגנה הערב היא מחאה נגד קיום טקס הוקרה אלטרנטיבי לארגון השמאל הקיצוני "שוברים שתיקה" אותו ארגנו מספר מרצים באוניברסיטה. בעקבות החלטת האוניברסיטה לבטל את הענקת 'פרס ברלסון' לארגון השנוי במחלוקת ביוני השנה, יזם גיא ביינר, מרצה בכיר באוניברסיטה, מיזם למימון המונים באתר הד-סטארט בו יגוייסו כספים שייתרמו ל"שוברים שתיקה".

"בקביעת מושג 'הקונסנזוס הלאומי' כקריטריון לשיפוט במסגרת אוניברסיטאית ישנה סכנה ממשית להגבלת חשיבה ביקורתית וחופשית. מקרה זה ממחיש שרודנות הקונצנזוס מאיימת לחתור תחת אושיות האקדמיה הישראלית והדמוקרטיה הליברלית", אמר ביינר וקרא לחבריו לתרום.

"יש עתיד" מפגינים נגד מרצי בן גוריון במחאה על הפרס לשוברים שתיקה
"יש עתיד" מפגינים נגד מרצי בן גוריון במחאה על הפרס לשוברים שתיקה

רבים מעמיתיו נענו לקריאתו. ביניהם: ד"ר עקיבא לייבוביץ', המחלקה למדעי הבריאות, פרופ' יואב שגב, המחלקה למתמטיקה, ד"ר מיכל גבעוני, המחלקה המחלקה לממשל ולפוליטיקה, יצחק דינשטיין, המחלקה להנדסה, דר' אבי רובין המחלקה למזרח תיכון,דפנה ישועה-כ"ץ המחלקה לתקשורת, פרופ' אורי אברהם מדעי הטבע, ד"ר איריס אגמון, פרופ' ניב גורדון המחלקה לממשל ופוליטיקה, ד"ר ענת ויסמן, ד"ר גידי נבו הפקולטה לספרות, פרופ' חגי רם, המחלקה למזרח תיכון.

נזכיר כי במאי השנה, עזבו סטודנטים במחאה את כנס שוברים שתיקה שארגנה ומימנה אוניברסיטת בן גוריון כ"כנס אקדמי".

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

שר הביטחון ליברמן בביקור באתר הבנייה של היישוב עמיחי. צילום: הלל מאיר TPS

ליברמן עונה לרמטכ״ל האיראני ״לא נאפשר התבססות איראנית בסוריה״

שר הביטחון התייחס לאיומי הרטמכ"ל האיראני בעת ביקור ביישוב שמוקם למפוני עמונה. ליברמן הכחיש את הפרסום על מחלוקת עם הרוסים: "לא דובים ולא זבובים"