1:01 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ישראל: נקודה ירוקה במזרח התיכון האדום

ישראל: נקודה ירוקה במזרח התיכון האדום

לרגל יום זכויות האדם הבין לאומי שחל אתמול (ש') פרסם עיתון "הטלגרף" הבריטי את מפת מדינות העולם ממופה על פי רמת חירויות הפרט והזכויות הפוליטיות של אזרחיה. ישראל היא מופת של זכויות אדם

ראש הממשלה בנימין נתניהו נוהג לציין רבות בנאומיו כי מדינת ישראל היא "הדמוקרטיה המערבית היחידה במזרח התיכון". מפת זכויות האדם שפרסם עיתון "הטלגרף" הבריטי מוכיחה שהוא לא טועה.

נקודה ירוקה במזרח התיכון האדום. ישראל
נקודה ירוקה במזרח התיכון האדום. ישראל

לרגל יום זכויות האדם הבין לאומי שחל אתמול (ש') פרסם "הטלגרף" את מפת מדינות העולם ממופה על פי רמת חירויות הפרט והזכויות הפוליטיות של אזרחיה, זאת על פי רשימה שהכין ארגון לא ממשלתי לזכויות אדם.

החלוקה התחלקה לשלוש רמות שנצבעו בצבעים שונים. מדיניות חופשיות נצבעו בירוק, מדינות חופשיות באופן חלקי נצבעו בכתום ומדינות בלתי חופשיות נצבעו באדום.

על גבי המפה מופיעה מדינת ישראל החופשית כנקודה ירוקה בתוך המזרח התיכון אדום.
מפת זכויות האדם

86 מדינות מופיעות בקטגוריית המדינות החופשיות בעוד 50 מדינות נצבעו באדום ובהן רוסיה, סין, תאילנד, ויאטנם, מצרים בלרוס וקובה.

ואלו הן 20 המדינות המפרות ביותר זכויות האדם: איראן, בלרוס, טאג'יקיסטן, אזרבייג'אן, סין, קובה, אתיופיה, בחריין, דרום סודן, לאוס, ערב הסעודית, רפובליקת גינאה המשוונית, הרפובליקה של מרכז אפריקה, סודן, טורקימניסטן, אריתריאה, אוזבקיסטן, צפון קוריאה, סומליה והמדינה המפרה ביותר זכויות אדם היא סוריה.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים