יש סגל. אלישע לוי

 

אלישע לוי הצליח בקמפיין מוקדמות המונדיאל הנוכחי להפתיע את כולם בהרכבים שבחר להעלות במשחקי הנבחרת הלאומית. לפעמים זה הצליח לו בגדול, כמו בניצחון באלבניה, לפעמים זה הרס לו את המשחק, כמו בהפסד המשפיל בסמי עופר לאותה יריבה, אלבניה. את ההפתעות במשחק בספרד לא ניקח בחשבון כי כל הרכב ומערך שהמאמן הלאומי היה בוחר, הייתה מפרקת את .

בנוסף להפסד המשפיל, נרשמה תקרית מכוערת בה היה מעורב הקפטן . במהלך המשחק, היו שריקות בוז מהיציעים לנבחרת, שחקן גואנגז'ו שמע גם קריאות נגדו מהאוהדים באצטדיון וזרק בזעם את סרט הקפטן על הדשא. בסיום המשחק מיהרו אליו אלישע לוי ויוסי בניון חיבקו את זהבי ולחשו לו משהו באוזן. השניים המליצו לקפטן ככל הנראה לשתוק בראיונות ולא להגיב נגד האוהדים.

יו״ר ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני, ומאמן נבחרת ישראל, אלישע לוי, החליטו להשעות את ערן זהבי מנבחרת ישראל בעקבות זריקת סרט הקפטן במהלך המשחק מול . עיני: ״שחקן כדורגל, ודאי קפטן הנבחרת, חייב להתמודד עם כל סיטואציה ולשמור על כבוד הנבחרת גם כאשר קומץ אוהדים מחליט לשרוק בוז ולקנטר. ערן זהבי אמנם התנצל על האקט החמור, אבל נבחרת ישראל וערכים של כבוד וספורטיביות הם תמיד מעל לכל תוצאה על כר הדשא״.

כבר לפני המשחק לא היה רגוע בנבחרת. ההרכב הראשון שהעלה לוי גרם להלם לא רק אצל השחקנים. הפעם אפשר לומר כי היה קונצנזוס שזהו הרכב מהפכני. עומרי גלזר, בן ביטון, טל בן חיים, שיר צדק, אופיר דוידזאדה, מאור מליקסון, אלמוג כהן, מרואן קבהא, טל בן חיים, וערן זהבי.

אלה המכירים היטב את אלישע לוי אמרו תמיד כי ההרכב שהוא מתרגל הוא לרוב ההרכב שיהיה במשחק. מאז יום שלישי ערך המאמן הלאומי תרגולים רבים להרכב, באף אחד מהם לא היה ההרכב אותו בחר המאמן לשחק נגד מקדוניה.

ההחלטה להעדיף את גלזר בשער ולא את אריאל הרוש התבררה שוב כטעות. גלזר חסר הניסיון היה חלש, מבולבל ולא מרוכז. בנס הנבחרת לא ספגה לפחות 3 שערים בגלל היכולת החלשה שלו. ההחלטה להעדיף את מיכאל אוחנה אולי הייתה שיקול ראוי אבל בהרכב ובמערך של לוי גם אוחנה לא הצליח לנצל את היכולות הטכניות הגבוהות שלו. הופעת הבכורה של קבהא הייתה יכולה להמתין לאיטליה, זה מסוג המשחקים שביברס נאתכו צריך לשחק.

רק לפני כמה ימים רדינג הציעה לרכוש אותו בסכום של 9 מיליון פאונד כדי לעזור להעפיל העונה לפרמייר ליג. עם כל הכבוד לזהבי, עם הכנה צפופה וגבוהה חמד היה צריך להיות בחוד וזהבי לצידו.

שריקות מהאוהדים. ערן זהבי.
שריקות מהאוהדים. ערן זהבי.

 

נכון, יש את החכמה שבדיעבד, אבל יש גם דברים שמאמן מנוסה עם צוות שעקב תקופה ארוכה אחרי השחקנים, ראה מקרוב את האימונים, יש גם היגיון ותחושות. הפעם המאמן הלאומי טעה.

עופר עיני, יו״ר ההתאחדות, רצה מהמאמן כדורגל איכותי. הוא ביקש להחזיר את האמון של הקהל בנבחרת (רק 11,350 אוהדים הגיעו למשחק) ועל הדרך לנצח את מקדוניה שהגיעה לישראל עם 3 נקודות אחרי 6 משחקים. היציעים הריקים ושריקות הבוז במחצית מרחיקים את לוי מהשגת המטרות של עיני.

אחרי שהקוון הציל את ישראל, ביטל גול של מקדוניה והניף דגל לנבדל, במחצית השנייה לוי הכניס את חמד במקום אוחנה, בהמשך הוא הכניס את אייבנדר. המאמן הלאומי תכנן להכניס שחקן התקפי, כנראה בניון או רפאלוב שהתחממו אבל הכניס את קלטינס כמגן ימני בעקבות פציעה של המגן בן ביטון.

ישראל תמריא ביום ראשון לאיטליה. האיטלקים ספגו מול ספרד והם בונים על ישראל כדי לשכוח את ההפסד לספרדים. אחרי היכולת החלשה של ישראל, קשה להאמין שלאלישע לוי יש אפשרות עם השחקנים שלו להפתיע. בעצם ישראל חזקה במשחקי אימון, המשחק באיטליה עבור ישראל שאיבדה כל סיכוי להעפיל למונדיאל הוא סוג של משחק אימון.

לוי לא צפוי להמשיך

בשל ההפסד היום, יוסי אבוקסיס. מאמן בני יהודה, עשוי להיות המאמן הבא של נבחרת ישראל. עופר עיני אמנם הודיע רשמית כי אלישע לוי יקבל קדנציה נוספת, אך כעת ההודעה הרשמית על מינוי המאמן תינתן רק בסיום הקמפיין.

למרות ההודעה של עיני לגבי המשך עבודתו של לוי, עיני לא מתכוון לתת ללוי קדנציה נוספת. השם הכי חם הוא יוסי אבוקסיס שהיה עוזר מאמן הנבחרת במשך שתי קדנציות תחת אלי גוטמן.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.