בתום סבב שיחות מרתוניות אל תוך הלילה, סיכמו ראש הממשלה ויו”ר ישראל ביתנו חה”כ כי ככל הנראה יחתמו במהלך היום (ד’) על ההסכם הקואליציוני, במסגרתו יתמנה ליברמן לשר הבטחון. כעת ינסו לפרק את המכשול שמציב בנט על הרחבת הממשלה.

המחלוקת בין הצדדים הייתה עקב דרישתו של ליברמן לתוספת פנסיות לעולים החדשים. בהסכם המסתמן, המתווה עתיד לחול על כל הקשישים ולא רק על העולים מברית המועצות לשעבר. התקצוב השנתי לכך יעמוד על 1.3-1.4 מיליארד ש”ח. שר האוצר כחלון דרש כי הגדלת סל הפנסיות תחול על כלל הקשישים ולא רק על אלו שעלו מברית המועצות.

ליברמן. תכף שר הבטחון. צילום: פלאש 90
ליברמן. תכף שר הבטחון. צילום: פלאש 90

כיוון שטרם נחתם ההסכם הקואליציוני שאמור לעבור לעיון חברי הכנסת ל-24 שעות לפחות לאחר החתימה ועקב ל”ג בעומר שחל היום ובעקבות כך צפויים דיוני המליאה להסתיים מוקדם, השבעתו של חה”כ ליברמן לתפקיד שר הבטחון לא צפויה להתקיים השבוע.

על אף שליברמן הצליח במו”מ הקואליציוני להשיג את המפתח למשרד הבטחון ואת הרחבת הפנסיות לציבור העולים מחבר העמים, שתי דרישות שאמורות היו לרצות את מצביעי הימין נותרו ללא מענה: בנייה במעלה אדומים ועונש מוות למחבלים.

משוכת המזכיר הצבאי

לאחר שהצליח לפתור את הפלונטר בין כחלון ובין ליברמן, יצטרך להתמודד כעת ראש הממשלה עם דרישתו של שר החינוך לתקן את ליקויי מבצע ‘צוק איתן’ על פי דו”ח מבקר המדינה.

בנט. יפוצץ את כניסת ישראל ביתנו?
בנט. יפוצץ את כניסת ישראל ביתנו?

לטענת בנט, חברי הקבינט הבטחוני אינם מעורבים בנעשה ואינם מקבלים תדריך על הנעשה בצבא.

הדרישה הקונקרטית שלי היא לצייד את חברי הקבינט במודיעין ובמספר כלים על מנת שיתפקדו טוב, ובעיקר—במזכיר צבאי”, כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו.

לדברי בנט, על אף שהוא ביקש מינוי של מזכיר צבאי שכזה כבר לפני שנתיים הוא נענה בשלילה. כעת, משיש בידיו את היכולת לטרפד את מינויו של ליברמן, יצטרך ראש הממשלה להתייחס אחרת לדברים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.