"אנחנו בעיצומה של מתקפת סייבר עולמית. קרוב ל-100 מדינות נפגעו. עד לרגע זה בישראל לא היו שום פגיעות בתשתיות הקריטיות שלנו והפגיעות האחרות מינוריות. אבל, זה עד לרגע זה וכל דבר יכול להשתנות", כך אמר הבוקר (א') רה"מ בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה.

מצפה מהמשטרה למצוא את האחראים להסתה נגד החיילים. רה"מ נתניהו והשר כחלון צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90
מצפה מהמשטרה למצוא את האחראים להסתה נגד החיילים. רה"מ נתניהו והשר כחלון. צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

"אנחנו הקמנו לפני כמה שנים את המערכת להגנה נגד מתקפות סייבר והקמנו גם את הרשות להגנת סייבר, מתוך ראיית הנולד והבנה שיש כאן איום חדש שהוא עוד לפנינו. אני יכול לבקש רק דבר אחד מאזרחי ישראל ומן החברות בישראל להישמע להנחיות של הרשות להגנת הסייבר. עוד יהיו הרבה התפתחויות ונצטרך להשקיע עוד משאבים כדי להבטיח שמדינת ישראל, גם בצד הביטחוני שלה ובמיוחד בצד האזרחי שלה, יהיו לה את ההגנות הדרושות נגד הסוג החדש הזה של מתקפות", הוסיף נתניהו.

רה"מ הגיב לשריפת בובות החיילים ע"י הפלג הירושלמי וכינה אותו "אירוע מתועב": "פלג קיצוני, שולי אמנם, של החברה החרדית המזוהה עם נטורי קרתא שרף בובות של חייל צה"ל, עם מדים של חיילי צה"ל ודגלי ישראל, במטרה לפגוע בחיילים חרדים. הצעד הזה הוא מתועב. חיילי צה"ל שומרים על כולם – גם על חרדים, כולל על האנשים הללו. אני מצפה ומבקש ודורש מכל מנהיגי הציבור להוקיע את המעשה המתועב הזה ואני מבקש גם מן המשטרה למצוא את האחראים".

בהמשך התיייחס נתניהו לפעולות הממשלה להפחתת רגולציה ויוקר המחיה. "יש נגע נוסף וזה נגע הביורוקרטיה ונגע העודף רגולציה. הקמנו ועדת שרים בראשותי. אנחנו נשמע היום סקירה על המאמץ הממשלתי הזה שמוריד את יוקר המחיה וכותש כמיטב יכולתנו את סבך הרגולציה. בשנת 2016 החיסכון המוערך הוא של מיליארד ושלוש מאות מיליון שקל, אבל עבודה גדולה לפנינו. נמשיך לסרוק את משרדי הממשלה ונחתוך בביורוקרטיה שמכבידה על המשק ועל אזרחי ישראל".

השר כחלון יעביר סמכויות לשר כהן

בהמשך הישיבה יעביר שר האוצר, משה כחלון, יעביר את סמכויותיו בטיפול במשק הגז הטבעי, הנפט ובתחום התקשורת לשר הכלכלה אלי כהן. זאת בשל ניגוד העניינים של כחלון המצוי בחברות עם קובי מימון והעובדה שאחותו מועסקת בחברת התקשורת 'הוט'.

יקבל את סמכויותיו של כחלון בתחומי הגז והתקשורת. שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן. צילום: יונתןזינדל, פלאש 90
יקבל את סמכויותיו של כחלון בתחומי הגז והתקשורת. שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

אם יאשרו השרים את המינוי, כהן יקבל את הסמכויות בנושאים אלו עד לתום כהונתו של כחלון כשר אוצר. "בהתאם לחוות הדעת, שר האוצר מנוע מלטפל בעניינים הנוגעים למקטעי ההפקה והשיווק של גז טבעי ולא בעניינים הנוגעים למקטעי ההולכה וההפצה", נכתב בנימוקים להחלטה. כהן צפוי למנות מנכ"ל למשרדו וועדת השרים תאשר מינויים לשירות החוץ.
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20