2:55 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > גל הטרור בדעיכה? תלוי איפה

גל הטרור בדעיכה? תלוי איפה

נתונים חדשים מצביעים על ירידה באירועי הטרור בבירה. לעומת זאת, ברחבי יהודה ושומרון מדווח על מגמה הפוכה בפיגועי האבנים

מנתונים שפורסמו הבוקר בכלי התקשורת עולה כי חלה ירידה של כ-40% במספר פיגועי הטרור בירושלים. מלשכת השר לבטחון פנים גלעד ארדן נמסר כי בלימת גל הטרור בבירה הצליחה בזכות עבודה קשה מאוד של המשטרה. במחוז ירושלים במשטרה מאמינים כי השינוי באכיפה שמתווה המשרד לביטחון הפנים הוא הגורם לשינוי.

ירידה בכמות פיגועי הטרור בבירה. פלאש 90
ירידה בכמות פיגועי הטרור בבירה. פלאש 90

השר גלעד ארדן סיפר כי בירושלים מיושמת בשנה האחרונה תוכנית היסטורית לחיזוק הביטחון וזוהי, לדבריו, הפעם הראשונה מאז איחוד העיר שממוקמות נקודות משטרה גם בתוך השכונות במזרח העיר.

לדברי השר, בשנים הקרובות יגוייסו למשטרה שוטרים רבים והביטחון צפוי להתחזק משמעותית. ההסתה ברשתות החברתיות מטופלת גם היא ביתר שאת כהבנה כי ההסתה ברשת הפכה לגורם משמעותי לטרור בגל הפיגועים האחרון.

מגמה הפוכה ביו"ש

עם הנתונים המעודדים לגבי הבירה, נראה כי ביהודה ושומרון טרור האבנים נמצא במגמת עליה. בשבועיים האחרונים חלה עליה במספר פיגועי האבנים בכבישי יהודה ושומרון, ובפרט בגוש עציון והר חברון. לדברי המתיישבים, התגברות זריקות האבנים יכולה ללמד על התחדשות גל הפיגועים.

פיגוע אבנים באדורה לפני מספר ימים
פיגוע אבנים באדורה לפני מספר ימים

מהנתונים של מחלקת הביטחון של מועצה אזורית הר חברון עולה כי לאחר תקופת רגיעה, ישנה עליה ברורה בזריקות אבנים על הצירים. אחת הנקודות שבהן נרשמו יידויי אבנים כמעט מידי יום ביומו, נמצאת בין קריית ארבע לכרמי צור – במקום שבו נרצחו אשר פלמר ובנו התינוק, יונתן, ב-2011.

אתמול (ב') פרסם צה"ל על הצלחתו בתפיסת חוליית מיידי אבנים על כביש 60 באזור חלחול. כבישים נוספים שבהם מורגשת עלייה בזריקות האבנים הם במזרח גוש עציון, באזור תקוע הערבית, וכן סמוך למחנה הפליטים אל ערוב.

אירועי הטרור בשבוע שעבר: 180 אירועים ו-3 פצועים

 

ביום שלישי השליכו ערבים מטען צינור לעבר מתחם קבר רחל. נזק נגרם לרכב ואישה נפצעה באורח קל. בשכונת שועפט בירושלים נפצע לוחם מג"ב התפרעויות ואזרח שנסע ברכבו בכביש 60 בהר חברון נפצע מאבנים שיידו ערבים סמוך לצומת העוקפים.

בתחילת השבוע נתפס מחבל שהטמין מטען צד לכוח צה"ל בחברון ובהמשך השבוע נורה מחבל שניסה לדקור חיילים בצומת תפוח בשומרון. המחבל פונה לקבלת טיפול במרכז הרפואי בלינסון בפתח תקווה, שם הוא עדין מאושפז. כמו כן, ביום חמישי נתפסה ערבי חמוש בסכין בתחנת הרכבת הקלה בשכונת הגבעה הצרפתית בירושלים.

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים