ליל שבת.
רוגע יורד על העיר הקדושה בעולם, שלווה כזאת שהנני מתקשה לתאר.

אבי, אני ואריאל מוכנים לשבת, לבושים במיטב מחלצותינו. אני מדליקה נרות ברטט, 10 דקות לפני הזמן כדי שרחל תתחתן, מתפללת על בנים שיאירו את העולם בכל מיני מצוות, מנגבת את הדמעות, נותנת חיבוק ונשיקת שבת שלום לאישי וביתי ויוצאים לבית הכנסת.
מגיעים ל"קול רינה", הבית-כנסת הכי קסום, בנחלאות ההכי קסומה ונפרדים; אני ואריאל לנשים, הוא לגברים.
אני לוקחת סידור, מתיישבת, נינוחה, מצטרפת ל"לכו נרננה" ,מפנה את כל המחשבות הצידה, עוצמת עיניים ומתמכרת לניגון.

ואז הן נכנסו.

הן היו שתיים. נראות תאומות. גבוהות גל גדות, בלונדיניות בר רפאלי ויפות ג'ניפר אניסטון.
לבושות בשמלות יפיפיות, גזרה הורסת לשתיהן, אם כי ניכר עליהן שזה הודות לגנים מפוארים ולא לאימוני trx, היות ולא ראיתי שרירים. מאופרות מקסים. מלוות בילדים. ארבעה.
הופנטתי. פשוט כך.

גילי_חדששששששששש
גבוהות גל גדות, בלונדיניות בר רפאלי ויפות ג'ניפר אניסטון. צולם ביום חול

לא יכולתי להמשיך להתפלל. ונבהלתי מעצמי נורא. מה קורה לי? ממתי אני מהופנטת לנשים? ועוד בלונדיניות? וזה פיאות! הכי לא הטעם שלי.
למרבה העצבים, הן התיישבו שורה לפניי, כך שדעתי הוסחה כליל מהתפילה.

לא יכולתי להתאפק ושאלתי אחת מהן אם הן תאומות. היא ענתה בחביבות שכן ומשומה גם היא נעצה בי הרבה מבטים. הסתכלתי עלי. והרגשתי כל כך נחותה פתאום. עם השמלה הכחולה עם הנקודות הלבנות, מטפחת לבנה, ורק רימל וליפ גלוס לשפתיי. אבל אז גם התעצבנתי עלי: מה קורה לך? ממתי את מושפעת מבלונד ככה? את הכי יפה כשצנוע לך. ואת חטובה. ואת אלופה כי להן אין ניסיון בכלל, הן נשואות אבל נשארות מושכות בכל מקרה, ואת, תקבלי הרבה שכר את, כי מטפחת.

וככה המשכתי לנחם את עצמי, חזור ונחם, לאט לאט נרגעתי, הצלחתי לחזור לתפילה, לשיר בדבקות עם כולם ופתאום היא פונה אלי ואומרת: את שרה ממש יפה, איך את יודעת את כל הניגונים? אז אני מסבירה לה שאני פה כל שבת. וכיף פה. והתפילה פה מורכבת רק מניגונים, מלאת נשמה ואהבה ושאני מאוהבת בבית-כנסת הזה לגמרי.

הנה את רואה, אני ממשיכה להרגיע אותי, זה מה שהכי חשוב, התפילה, הנשמה, הרגש. אפילו ג'ניפר אניסטון נאמבר וואן מתפעלת ממך.
התאומה שלה אגב סנובית אש, אבל בלי לשון הרע כי בית-כנסת.
נגמרה התפילה. נפרדנו לשלום.

אני אוספת את מיטלטלי, את העגלה, את העוגה לחמותי האהובה, ויוצאת. נפגשת עם אהובי ביציאה, כולי מאושרת לשתף אותו בחוויה שעברתי, במסקנות החכמות שהסקתי, בדימוי העצמי שמשתפר לי, אבל במקום זה יצא לי:
מאמי אני רוצה פאה בלונדינית עד הישבן. מוצאי שבת קונים, קיי?

20 News

20 News