שר הביטחון לשעבר, משה יעלון, מגיב הערב לשמועות לפיהן הוא מצטרף למפלגת "". "אני נפגש עם כל הגורמים הפוליטיים הרלוונטיים, אך בניגוד לפרסומים אין לי כל כוונה להיות מס' 2 במפלגתו של , מעבר להבדלי העמדות בינינו", אמש יעלון.

לא יחלקו מפלגה. השר לשעבר בוגי יעלון וח"כ יאיר לפיד. צילום: פלאש 90
לא יחלקו מפלגה. השר לשעבר בוגי יעלון וח"כ יאיר לפיד. צילום: פלאש 90

הדברים מגיעים על רקע לאחר הדיווחים ביום חמישי על פגישתם של יו"ר "יש עתיד", ח"כ יאיר לפיד, ומשה בוגי יעלון במשרדו של האחרון. אין מדובר בפגישה הראשונה בין השניים בחצי השנה שחלפה מאז פרישתו של יעלון מהכנסת.

לאחר פרישתו של יעלון אמר לפיד כי "הפוליטיקה הישנה פשטה את הרגל. היא עשתה את זה מזמן, בשבוע האחרון היא פשוט עשתה את זה מול המצלמות. זה היה מחזה מביש ואני מאמין שכל אזרח ישראלי התבייש בשבילם. בשביל כולם. זה לא מגיע לנו. לא מגיע לאף אחד מאיתנו מערכת פוליטית שהוא צריך להתבייש בה. זה צריך להיות אחרת ואנחנו לא נשקוט ולא ננוח עד שזה יהיה אחרת".

יעלון הצהיר לאחר התפטרותו כי ישוב לחיים הציבוריים בעתיד. "בכוונתי להתמודד על ההנהגה בישראל בבחירות הבאות", אמר בכנס הרצליה בחודש יוני.

שיתוף פעולה בין השניים עשוי להשתלם לשני הצדדים. כידוע, בימים אלה מחפש יעלון בית פוליטי ואילו במפלגת "יש עתיד" מעוניינים לחזק את התדמית הימנית – ביטחונית.  יחד עם זאת, בסביבתו של יו"ר יש עתיד הבהירו כי הוא נפגש עם דמויות מפתח בפוליטיקה באופן שגרתי.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.