ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תוקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו על שאמר בראיון לרשת CBS כי ישמח להסתייע בנשיא הנבחר טראמפ כדי לקדם הקמת מדינה פלסטינית.

מותקף מימין. רה"מ בנימין נתניהו. צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90
מותקף מימין. רה"מ בנימין נתניהו. צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

"הדברים נאמרו מיד אחרי שהמפלגה הרפובליקנית הוציאה בעצמה ממצע המפלגה את פתרון שתי המדינות, זאת כמחווה למדינת ישראל", כתב דגן לנתניהו. לדבריו, "אינני יכול לתאר לעצמי מדוע ירצה מנהיג המחנה הלאומי לאגף את הממשל האמריקאי משמאל ולהציע להם את מה שמעולם לא ביקשו". עוד הוסיף דגן במכתבו: "האמירות הללו, בעת הזו, יש בהן פוטנציאל סכנה עצום למדינת ישראל. עיתוי כזה לאמירות מהסוג הזה עלול להביא על מדינת ישראל אסון מדיני ופספוס של הזדמנות היסטורית. הרי ברור לכל בר דעת שנשיא ארה"ב ויהיה אוהד ככל שיהיה לעולם לא יהיה ציוני יותר מראש ממשלת ישראל. ועל כן האמירה הזו בעת הזו תמוהה אף יותר".

ראש המועצה האזורית שומרון קרא לראש הממשלה לחזור בו. "אני קורא לך אדוני ראש הממשלה, לחזור בך מההצהרה הזו שלא ברור מה מקומה בימים אלו".

דגן אינו הראשון בימין שזעם על דברי נתניהו בראיון. גם ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) תקף אותו. "ככה נראית החמצה של הזדמנות של פעם במאה שנה", טען. "אחר כך ראש הממשלה ייעלב כשאגיד שהוא לא ימין. מי שמשתוקק להקים מדינה ערבית בארץ ישראל הוא לא ימין. נקודה".
אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי