ממרום בניין צה״ל בקריה גם הבוקר (ג') ביומו האחרון רא״ל גדי הגיע ללשכתו. את הקפה השחור הראשון של הבוקר ישתה כשיביט מחלון לשכתו איך הולכות ונשלמות ההכנות לקראת יומו האחרון בתפקיד. שורה של טקסים ומסדרי הצדעה ששיאם מסדר הפרידה של מטכ״ל צה״ל מהמפקד שבארבע השנים הוביל את צה״ל לשורה של הישגים.

הרמטכ"ל גדי איזנקוט. צילום: פלאש 90

 

גם מחליפו בתפקיד, האלוף התעורר הבוקר ליומו הגדול. מאז התגייס לצה״ל אל חטיבת הצנחנים לפני יותר משלושה עשורים, כוכבי סומן כעילוי. לוחם מובחר, אינטליגנט ומשכיל שעבר את כל מסלול השירות מהגיבושון לחטיבה האדומה ועד לתפקיד הנחשק החייל מספר אחד.

הבוקר הוא יועלה לדרגה הגבוהה ביותר בצה״ל ויחליף את מפקדו הישיר בארבע השנים האחרונות הרמטכ״ל היוצא. כוכבי נכנס לתפקיד באחת התקופות היותר מאתגרות של צה״ל בשנים האחרונות. כבר מהדקה הראשונה הוא יידרש להיות דרוך ולהמשיך את המלחמה הצפונית באיראן מלחמה שעוד תציב בפניו אתגרים עצומים.

כוכבי בשנים האחרונות למד את הנושא האיראני עוד בהיותו ראש אמ״ן והוא כמו קודמו בתפקיד יודע שזה האתגר הגדול לצד האיומים בשאר הגבולות בצפון.

היום הוא יום חג לצה״ל שממשיך מאז קום המדינה להצמיח מפקדים לתפארת שצולחים שורה ארוכה של אתגרים לא פשוטים כאלו שהפכו את צה״ל לאחד הצבאות החזקים ביותר בעולם.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.