דף הבית > תרבות > יהב נגד רגב: "לא אתערב בפסטיבל הנכבה"

יהב נגד רגב: "לא אתערב בפסטיבל הנכבה"

ראש עיריית חיפה יונה יהב דחה את בקשתה של שרת התרבות מירי רגב לבטל את פסטיבל הנכבה המתקיים בעירו: "אין זה מתפקידה של עיריית חיפה"

ראש עיריית חיפה יונה יהב דחה את בקשתה של שרת התרבות מירי רגב לבטל את פסטיבל הנכבה המתקיים בעירו: "אין מדובר בפסטיבל אשר עיריית חיפה נותנת לו במה, כדברייך, אלא על אירוע בן שעה וחצי של עמותה פרטית".

רגב ויהב. צילום: פלאש 90
רגב ויהב. צילום: פלאש 90

כזכור, ביום שישי הקרוב אמור להתקיים בסינמטק חיפה ולפיכך פנתה שרת התרבות רגב לעיריית חיפה בדרישה לבטל את האירוע ולמנוע את תקציבו. אלא שבתגובה טוען יהב כי "אין זה מתפקידה של עיריית חיפה להגדיר איזשהו ארגון שומר חוק ואיזהו העובר על החוק, תפקיד זה מוטל על רשויות החוק והמשפט של מדינת ישראל".

בעבר אמרה רגב כי: "בעוד מדינת ישראל חוגגת 70, במדינת הסינמטקים רוצים לזכור, לציין ולקדש את הנכבה – לא במשמרת שלי".

גם ח"כ נאוה בוקר (הליכוד) פנתה השבוע בעניין לראש עיריית חיפה יונה יהב. במכתב שהגיע לידי ערוץ 20 כתבה: "מתן במה ציבורית לארגוני החרם נגד ישראל ובמה לנרטיב השקרי אותו הם נושאים בפיהם, מהווה לא פחות מתמיכה גלויה באויבנו". בוקר קראה ליהב "לבטל באופן מידי את האירוע".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

ח"כ פורר לקשת: "‏מספיק להתרפס בפני נציגי המחבלים"

חבר הכנסת מ'ישראל ביתנו' פנה לזכיינית בדרישה לבטל את השעיית התכנית "אופירה וברקו": "מי שמבריח פלאפונים למחבלים ועומד דקת דומייה לזכר מחבלים - לא ראוי לשבת בכנסת לא להתראיין בתקשורת הישראלית"