יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שוב מעורר סערה. בפוסט שפרסם נתניהו בדף הפייסבוק שלו השתמש נתניהו בקריקטורה בעלת מוטיבים אנטישמיים ושילב בה דמויות מהשמאל הישראלי, הנאבקות פוליטית באביו.

הפוסט שעורר סערה. צילום מסך.
הפוסט שעורר סערה. צילום מסך.

באיור מופיע המיליארדר היהודי-אמריקני ג'ורג' סורוס, האוחז בדעות אנטי ישראליות מובהקות, כשהוא נראה מושך בחוטים של לטאה. אותה "לטאה" מושכת בחוטיה של דמות המזכירה איורי יהודים בביטאונים נאציים-אנטישמיים, ודמות זו מפעילה את אהוד ברק, אלדד יניב ומני נפתלי.

מי שהתלהב מהפוסט של נתניהו הוא אחד מראשי הפלג הגזעני בארה"ב, דיוויד דיוק, שהביע התלהבות מכך ש"סורוס שולט בעולם".

אלא שבארץ הדברים עוררו סערה גדולה וראש הממשלה לשעבר אהוד ברק צייץ: "זה מה שהילד שומע בבית? מה זה, גנטיקה או מחלת רוח עצמונית? לא משנה. בכל מקרה כדאי מאוד שנממן לו פסיכיאטר, ולא אבטחה ונהג צמוד". הדברים זכו לגינויים גם מראשת מרצ זהבה גלאון ומחברי כנסת נוספים בשמאל הישראלי.

בתגובה לסערה תקף שוב נתניהו את עיתון "הארץ" והאשים: "עיתון ״הארץ״ האנטישמי שמוחזק בבעלות של כ25% של תאגיד החדשות הנאצי לשעבר ״דומון שאוברג״ שהיה אחראי על הפצת תעמולה נאצית בשואה ובעליו הנוכחי היה בהיטלר יוגנד מטיף לי על אנטישמיות.". נתניהו עצמו צירף של עיתונאי השמאל האמריקני ג׳פרי גולדברג, שטען בעבר כי אנטישמיים מתלהבים ממאמרים המתפרסמים בעיתון.

הפוסט שפרסם נתניהו בתגובה. צילום מסך
הפוסט שפרסם נתניהו בתגובה. צילום מסך

כזכור, בחודש שעבר עורר נתניהו סערה נוספת כשתקף את ארגון השמאל הקיצוני "מולד". הסכסוך בין הצדדים התדרדר לפסים משפטיים.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי