19:19 19/06/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > יאיר גולן: "ישראל לא יכולה לנצח את איראן לבד"

יאיר גולן: "ישראל לא יכולה לנצח את איראן לבד"

סגן הרמטכ"ל לשעבר האלוף יאיר גולן שוב נתפס בהתבטאות מעוררת מחלוקת, כשאמר בכנס בארה"ב כי "ישראל לא יכולה להתמודד עם איראן בכוחות עצמה"

סגן הרמטכ"ל לשעבר האלוף יאיר גולן ומי שנודע במספר התבטאויות שנויות במחלוקת, אמר כי ישראל "לא תוכל להילחם באיראן לבדה, ותזדקק לעזרת ארה"ב". את הדברים אמר גולן במכון וושינגטון למדיניות המזרח התיכון.

יאיר גולן. צילום: אסף שילה, ישראל סאן
יאיר גולן. צילום: אסף שילה, ישראל סאן

בהתבטאות חסרת תקדים כמעט מצד לובש מדים אמר גולן כי ישראל סומכת על סיוע אמריקני כדי לנחול ניצחון על האיראנים. כאשר נשאל מה יקרה אם סיוע כזה לא יגיע, הבהיר גולן: "איננו יכולים לעשות זאת לבד, איננו יכולים".

לדברי גולן, "בעולם המודרני, שבו האיומים מתפשטים במהירות לכל קצווי תבל בנקל באמצעות האינטרנט, באמצעות תאי טרור, באמצעות זרמי פליטים – בעולם הזה אנו חייבים לקיים שיתוף פעולה הדוק יותר מאשר אי פעם. לכן, אני רואה בשיתוף פעולה עתידי בין ארה"ב לישראל התפתחות חשובה הרבה יותר בהשוואה לכל מה שהיה קיים בעבר".

עוד אמר גולן כי איראן היא סיכון הרבה יותר גבוה לישראל מאשר דאעש. "זו ציוויליזציה ברמה גבוהה יותר עם תשתית אקדמית תעשייה ומדענים טובים. "לכן", לדברי גולן, ישראל "לא תוכל להתמודד איתם לבד".

 

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

אלג'יריה: ראיין ישראלי וצפוי למאסר עולם

כשנה לאחר שהואשם במגע עם סוכן זר, בעקבות ראיון שקיים עם בכיר ישראלי, ונדון ל-10 שנים, משפטו של מרזוק תוואתי צפוי להיפתח מחדש עם דרישה למאסר עולם. ארגוני זכויות אדם: "העונש כבד מדי"