טרור העפיפונים נמשך: עם בוקר מחבלים שוב החלו להתית שדות חקלאים בעוטף עזה. זה התחיל בהצתת שטחים באזור כיסופים בשלושה מוקדים שונים, צוותי כיבוי אש קק"ל וצוותי כבאות והצלה בשטח מנסים לכבות אותה. נכון לעכשיו לא הושגה שליטה על האש בשל הרוחות החזקות. מאז ועד שעה זו, טרור העפיפונים הביא למעל 17 שריפות ונזק רב לשטחים חקלאיים.

שריפה באזור כיסופים. צילום: דני בן דוד, קק"ל

 

בנוסף, מחבלים השליכו מטען לעבר כוח צה"ל בצפון רצועת עזה. אין נפגעים לכוחותינו. כמו כן, זוהו ניסיונות לחבלה בתשתית הביטחונית.

על פי דובר צה"ל, בשעות הצהריים החלו להתקהל כ-1,600 מחבלים בשני מוקדים לאורך הגדר ברצועת עזה אשר מיידים אבנים ומבעירים צמיגים. כוחות צה"ל משתמשים באמצעים לפיזור הפגנות ובירי בהתאם להוראות הפתיחה באש.

ההפגנות האלימות בגבול רצועת עזה היום (ו'). צילום ערבי

 

שריפת קוצים גדולה נוספת פרצה סמוך לקיבוץ ניר עם, ככל הנראה גם מהצתת מחבלים באמצעות עפיפוני תבערה. צוותי כיבוי מתחנות מחוז דרום פועלים במקום.

השריפה סמוך לניר עם. צילום: מנדי ריזל

 

גם בכפר עציון הציתו ערבים שריפת ענק. המחבלים, תושבי בית אומר, הציתו את החורשה שליד אוכף המוכתר. זאת השריפה הגדולה ביותר שהיתה בשנים האחרונות ביער האורנים שבמקום.

"ההצתה הזאת, כמו גם הטרור החקלאי, נעשו במטרה לגרש אותנו באדמת הסלעים הקשה של כפר עציון", אמר בתגובה מנהל בית ספר שדה כפר עציון, ירון רוזנטל. "התשובה שלנו, אחרי שנכבה את האש, תהיה היאחזות איתנה באדמת המולדת. במקום הזה הייתה אחת העמדות החשובות של כפר עציון בתש"ח ואנו בסה"כ ממשיכים את דרכם של לוחמי הגוש בתש"ח".

ההצתה בכפר עציון

במקביל להפגנות שמתקיימות גם היום בגבול הרצועה, נערכות כעת בעזה הלוויות המחבלים שמתו אתמול בהתפרעויות. כוחותינו אף מונעים מפלסטינים לחדור לירושלים באזור מעבר קלנדיה.

הלוויית המחבל.

 

יצוין כי לאחרונה החליט חמאס לאתגר באפן שיטתי את ישראל באמצעות המוני מפגינים "תמימים" שמתקרבים לגדר הגבול עם הרצועה, אולם צה"ל, נכון לעכשיו, הגיב בתקיפות וחיסל לא מעט מחבלים.

לשיא הגיעו האירועים ביום העברת שגרירות ארה"ב לירושלים שבו נהרגו 60 מחבלים. חמאס אף הודה כי 50 מהם הם אנשיו.

במקביל חמאס מורה לאנשיו לשגר עפיפוני תבערה על מנת שאלה יסבו נזק כבד לחקלאים שבעוטף עזה.

שריפות כתוצאה מטרור העפיפונים. צילום: דני בן דוד, קק"ל
שריפות כתוצאה מטרור העפיפונים. צילום: דני בן דוד, קק"לאלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי