0:52 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > טרור גם במצרים: 22 הרוגים במרכז קהיר

טרור גם במצרים: 22 הרוגים במרכז קהיר

יום לאחר פיגוע התופת בטורקיה שגבה את חייהם של עשרות קורבנות, אירע עוד פיגוע המוני הפעם בכנסייה מרכזית בקהיר

לפחות 22 בני אדם נהרגו הבוקר  ו-38 נפצעו בפיצוץ בכנסייה קופטית בקהיר, בירת  מצרים. לפי דיווחים ראשוניים במצרים, הפיצוץ נגרם ממטען חבלה וככל הנראה בעת תפילה המונית במקום.

הזירה דקות אחרי האירוע
הזירה דקות אחרי האירוע

העיתון "אל-יום א-סאבע" ציטט גורמים ביטחוניים שהעריכו שמטען הנפץ שהתפוצץ הוטמן באזור שמיועד לנשים ולכן מספר ההרוגות הגדול בפיצוץ. לפי הגורמים הביטחוניים, מטען הנפץ שקל שישה קילוגרמים והוא הופעל מרחוק. עדי ראייה שצוטטו בעיתון טענו כי אישה השאירה מזוודה באזור התפילה לנשים ואז הסתלקה מהמקום לפני הפיצוץ.

אין זו הפעם הראשונה שהכנסייה הקופטית נמצאת על הכוונת במצרים, אולם כבר זמן רב שלא אירעו פיגועים נגד אתרים הקשורים למיעוט הנוצרי שמהווה 10 אחוז מכלל האוכלוסייה במדינה הערבית. קתדרלת סנט מרק משמשת כמקום משכנה של הכנסייה הנוצרית האורתודוקסית של מצרים ויושב בה גם מנהיגה הרוחני, האפיפיור הקופטי תיאודורוס השני.

טרור באיסטנבול ובקהיר. "לפני כולם"

רק יום שישי האחרון נהרגו שישה שוטרים בפיצוץ שני מטעני צד ברחוב אל-הרם בעיר גיזה שבאזור הבירה. תנועת "חסם" שמזוהה עם "האחים המוסלמים" קיבלה אחריות לשני הפיצוצים.

כוחות הביטחון המצריים מנהלים זה תקופה ארוכה מלחמה בטרור האיסלאמיסטי בצפון סיני בראשות שלוחת "המדינה האיסלאמית" (דאעש). מאות שוטרים וחיילים נהרגו בלחימה ובארגון הטרור הסוני לא הסתפקו רק בלחימה באזור סיני וביצעו פיגועי טרור בקהיר ובערים נוספות.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים