. צילום מסך: פייסבוק

 

למרות שמשרד הפנים הוציא אתמול (שלישי) צו האוסר על כניסתו לישראל של ראש עיריית דאבלין, מישל מק דונצ'ה, הוא  נחת בנתב״ג, נכנס לישראל ואף הגיע לרמאללה, שם הוא שוהה כעת.

מבדיקה התברר שנכנס בגלל בלבול בשם. במהלך היום יבדקו כיצד ניתן לגרשו.

בעקבות התקלה, מינה את מנכ״ל משרד הפנים, מרדכי כהן, לבדוק את הדרך שבה הצליח ראש עיריית דבלין להיכנס לארץ, למרות הצו שהוצא למנוע את כניסתו לארץ בעקבות פעילותו נגד ישראל.

השר דרעי מסר: "הבדיקה מחוייבת כדי למנוע תקלות כאלה בעתיד ולהפיק לקחים ממה שקרה. בכל מקרה, עם יציאתו של ראש עיריית דבלין מהארץ ולאור פעילותו נגד ישראל, הוריתי למסור לו מכתב שבו ייאסר עליו להיכנס בעתיד לשטחי ישראל".

אמש הודיע משרד הפנים כי אסר על כניסתו לישראל של ראש עיריית דאבלין, הלורד מישל . במשרד לנושאים אסטרטגיים, האמונים על גיבוש ההמלצות למשרד הפנים, מסרו כי כניסתו של נמנעה על רקע פעילות עקבית וברורה שלו לקידום חרמות כנגד ישראל, זאת תוך שיתוף פעולה עם אחד מארגוני החרמות הרדיקאליים ביותר בעולם "IPSC: Ireland Palestine Solidarity Campaign" . אולם כאמור, הוא הצליח לבסוף להיכנס.

ארגון IPSC מקדם חרמות על ישראל כמעט בכל תחום אפשרי – החל מחרם על תעשיית היהלומים הישראלית ועד להחרמת תוצרת חקלאית. הארגון מספק לתומכיו מדריך לזיהוי מוצרים מישראל, וקורא להם לא רק להימנע מצריכתם, אלא גם לפעול להסרתם מן המדפים באירלנד. הארגון קורא להחרים מוצרים של חברות ישראליות ובינלאומיות הפועלות בישראל, ופועל מול גורמי ממשל אירים בקריאה להפסיק את סחר הנשק עם ישראל ולהטיל אמברגו על ישראל בתחום זה. עוד פעיל הארגון גם בעידוד תרבותי כנגד ישראל.

בין הפעילויות שקידם מאק דונצ'ה בשנים האחרונות אפשר לראות את ההחלטה של מועצת העיר של דאבלין בראשותו לאמץ את עקרונות ה- כנגד חברת HP. כמו כן, בדצמבר 2017 מאק דונצ'ה השתתף כדובר בהפגנה שארגן IPSC מול שגרירות ארה"ב באירלנד בעקבות הכרזת הנשיא טראמפ בנושא ירושלים. בהפגנה זו נמסרה לשגרירות ארה"ב אגרת ובה מופיע, בין היתר, המשפט הבא הקורא להצטרפות לקמפיין ה- ולהחרמת ישראל ואף בתחילת החודש,  שיתף מאק דונצ'ה בעמוד הפייסבוק שלו קריאה לגירוש שגריר ישראל באירלנד.

 

גלעד ארדן. צילום: יונתן סינדל, פלאש90

כבר בחודש אוגוסט האחרון החליטו השר לנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, ושר הפנים, אריה דרעי, על מדיניות חדשה של מניעת כניסה לפעילי חרם, בהתאם לסמכות שר הפנים בחוק הכניסה לישראל.  זאת בעקבות עבודת מטה מקיפה שהובילו המשרד לנושאים אסטרטגיים ומשרד הפנים, בשיתוף עם משרדי החוץ, המשפטים והמל"ל, שבסופה הומלץ למנוע כניסתם של "פעילים הנוקטים בפעילות ממשית, עקבית ורציפה לקידום חרמות על ישראל.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.