יום אחרי הטבח החמור באורלנדו, מפנה המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ אצבע מאשימה לעבר הקהילה המוסלמית, שלטענתו לא מדווחת על מוסלמים מועדים לפורענות כמו המחבל עומאר מאטין שרצח 49 בני אדם. "הרבה אנשים שהכירו אותו, כמו גרושתו, חשבו שהוא מטורף ושמשהו כזה עלול לקרות", אמר טראמפ ל- CNN. "מסיבה כלשהי הקהילה המוסלמית לא מדווחת על אנשים כאלה. חייבים לבדוק את הקהילה המוסלמית".
הטרור מכה באמריקה
הטרור מכה באמריקה
אמש קרא טראמפ לקלינטון לפרוש מהמרוץ לנשיאות משום שהיא לא השתמשה במילים "איסלאם קיצוני" כדי לתאר את הטבח במועדון הלילה בפלורידה. גם אובמה לא נשא את המילים הללו בפיו, כהרגלו לאחר פיגועים דומים על אדמת ארה"ב ובכלל, ואמר כי מדובר בפשע שנאה ובטרור.

המועמד לנשיאות הוסיף כי על ארצות הברית לשפר את יכולות איסוף המודיעין שלה כדי למנוע אירועים נוספים כאלה בעתיד. "עלינו לבחון היטב מה קורה בתוך המסגדים, מה קורה בתוך הקהילות האלה", אמר. "האמינו לי, הקהילה מכירה את האנשים האלה שיש להם פוטנציאל 'להתפוצץ'".

הילארי קלינטון, המועמדת הדמוקרטית שהתחייבה להמשיך לשמור על זכויות האזרחים המוסלמים בארה"ב, אמרה כי "אנו לא יכולים לבצע דמוניזציה ודמגוגיה ולהכריז מלחמה על דת שלמה. זה מסוכן".

בה בעת, היא אמרה שיש צורך בצעדים חקיקתיים שבמסגרתם ייאסר על אנשים שנכללים ברשימת איסורי הטיסה בארה"ב לרכוש כלי נשק. לדבריה, האפשרות של איסורים מסוימים על החזקת כלי נשק צריכה אף היא להיות חלק מהשיח.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20