נשיא ארצות הברית דונלד הכריז אמש (שני) על חודש מאי כחודש המורשת היהודית באמריקה.

טראמפ עטוף בטלית

 

" באמריקה עזרו בעיצוב האופי המוסרי של האומה שלנו", אמר הנשיא. "הם שמרו על מחויבות חזקה לעיסוק עמוק בחברה האמריקנית תוך שמירה על הערכים והמסורות ההיסטוריים שלהם. התשוקה שלהם לצדק חברתי וחסד לזרים מושתתת על האמונה שאלוהים ברא את בני האדם בצלמו ושכולנו ראויים לכבוד ולשלום".

בהצהרה המיוחדת שפרסם הנשיא נכתב עוד: "תרומתו של העם היהודי לחברה האמריקנית מחזקת את האומה שלנו והופכת אותה למשגשגת יותר. היהודים בארצות הברית שירתו בגאווה את ארצנו בכל ענפי השלטון, מהמקומי ועד הפדרלי, והם הגנו על החופש שלנו בזמן שירותם ​​בצבא ארצות הברית. הסימנים שיהודי השאירו על הספרות, המוסיקה, הקולנוע והאמנות העשירו את הנפש האמריקאית".

הנשיא קרא לאזרחי ארצות הברית לחגוג את המורשת של יהודי אמריקה ואת תרומתם באמצעות פעילויות וטקסים הוסיף: "באמצעות הנדיבות המתמשכת שלהם, הקימו יהודים אמריקאים כמה מהרשתות הפילנתרופיות הגדולות ביותר באומה, המספקות סיוע הומניטארי ושירותים חברתיים לנזקקים בבית ומחוץ, והפועלים כ'אור לגויים'. מוסדות אחרים ברחבי המדינה מציגים בגאווה פרסי נובל שזכו בהם אמריקאים יהודים בתחומי הרפואה, הכימיה, הפיסיקה והכלכלה".

יש לציין כי ההכרזה על חודש מאי כחודש המורשת היהודית באמריקה החלה בימיו של הנשיא ג'ורג' בוש הבן וממשיכה מאז בכל שנה.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.