"באתי לכאן כדי להקשיב לכם, אני מתכוון לכך בכל ליבי, אני כאן ללמוד", אמר בסופ"ש האחרון המועמד הרפובליקני על במת הכנסיה השחורה בדטריוט.

טראמפ מנסה לשפר את מעמדו בקרב הקהילה השחורה באמריקה. מבטו היה קצת כנוע, הטונים היו מפוייסים והוא עשה את כל המאמצים על מנת לנסות ולהגיע אל הקהילה השחורה.

טראמפ והטלית בכנסייה בדטרויט. מתוך חשבון האינסטגרם של טראמפ
טראמפ והטלית בכנסייה בדטרויט. מתוך חשבון האינסטגרם של טראמפ

טראמפ שיבח את תרומתן של הכנסיות השחורות להעצמת התנועה לזכויות האזרח. "אני רוצה לעזור לכם לבנות מחדש את דטרויט שתהפוך מושא קנאה כלכלי. הדברים יהיו הרבה יותר טובים" פיזר טראמפ הבטחות.

בין היתר ציין המועמד הרפובליקני כי ישפר את הכלכלה, החינוך ומצב השכונות באזור. "זו מסורת אשר אני רוצה להמשיך, מסורת לשפר את מצב של המדינה והחברה בפרט".

מפגינים מחוץ לכנסיה: "טראמפ, מה יש לך להפסיד?"

טראמפ הגיע לדטרויט בזכות ד"ר בן קרסון, יליד דטרויט ומנתח מוח לשעבר, אשר הפסיד לטראמפ בפריימריז של המפלגה הרפובליקנית וכעת מקדם אותו במירוץ לנשיאות.

טראמפ כזכור, עלב בקהילה השחורה לכל אורך המירוץ ודיבר אליהם בבוז, ולכן בקהילה השחורה התנגדותו להגעתו. הביקור התאפשר בסופו של דבר, בזכות מאמציו של קרסון מאחורי הקלעים.

קרסון סיכם עם ראשי הכנסייה שטראמפ ינאם בקצרה. שלא כהרגלו, נאומו של טראמפ כלל מסרים של ענווה במטרה לפייס את השומעים.

בסיום הנאום הבישוף העניק לטראמפ טלית עם עיטורי זהב וקטעי תפילה בעברית אשר הגיעה מישראל. "טלית תפילה זו הגיעה מישראל ונועדה להעניק לך ברכה" הוסיף הבישוף וטראמפ עטה את הטלית.

בנאומיו בפני קהלים מרבה טראמפ להשמיע את האימרה המתריסה " מה יש לכם להפסיד?". על כן בביקורו בדטרויט המתינו לו מחוץ לכנסיה מאות מפגינים עם שלטי "לא לשנאה בבית הלבן" ו"טראמפ מה יש לך להפסיד? הכל".

בשבועות האחרונים מנסה לחזר טראמפ אחר קולות המיעוטים במדינה, ובעיקר אחר ההיספנים. לאחרונה אף הוא מנסה להגביר את מאמצי החיזור שלו אחר הקהילה השחורה.

על פי סקרים אחרונים שנערכו, 99% יצביעו עבור קלינטון ורק אחוז בודד צפוי להצביע למועמד הרפובליקני. דונלד מנסה בכוחות אחרונים להציל את מצבו מול קהילה זו, אשר במהלך הקמפיין פגע בהם והרגיז אותם כאשר הציג אותם כציבור שלם שחי באלימות, פשע וחסר השכלה והתעלם מן השיפור במצבם.

פונה אל קולות השחורים. טראמפ בדטרויט. מתוך עמוד הפייסבוק של טראמפ
פונה אל קולות השחורים. טראמפ בדטרויט. מתוך עמוד הפייסבוק של טראמפ

לאחר ביקורו בכנסיה המשיך המועמד הרפובליקני לשכונות העוני בדטרויט יחד עם בן קרסון, השניים אף ביקרו בבית ילדותו של קרסון. המחווה הפוליטית האחרונה לא צפויה לעזור למועמד הרפובליקני אשר לא מקבל אהדה רבה בקרב הציבור השחור, אך המועמד מנסה בכוחותיו האחרונים לשפר את מעמדו בקרב הקהילה ולשפר את תדמיתו. בימים הקרובים הוא צפוי להיפגש עם קבוצות נוספות בקרב הקהילה השחורה באמריקה.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.