בעקבות כוונת חברי כנסת חרדים לפעול להוצאת הצפירה הנשמעת בכניסת השבת מכלל “חוק המואזין” המגביל את הרעש מבתי התפילה, אמר במוצאי השבת ח”כ אחמד כי מדובר בחוק לא שוויוני, החל רק על ערבים, ומשכך, הוא יעתור לבג”ץ אם הוא יתקבל.

מתסיס את העולם המוסלמי אחמד טיבי. פלאש 90
מתסיס את העולם המוסלמי. אחמד טיבי. פלאש 90

בהודעה שנשלחה מטעם טיבי נכתב: “ח”כ טיבי קורא לראש הממשלה להתעשת ולשקול את עמדתו מחדש. במספר ערים הגיעו מזה שנים רבות להבנות ברמה מקומית ולא בכפייה. יש להעדיף סובלנות והידברות על כפייה והתגרות”.

לדבריו החוק גורם לתסיסה בכל רחבי העולם האסלמי. הוא סיפר כי קיבל טלפונים מראשי איחוד אנשי הדת בפקיסטן, בלבנון, ירדן, תורכיה ומדינות נוספות בעולם המוסלמי, המביעים זעם רב על החוק.

ח”כ עיסאוי פריג’ ממרצ הגיב גם הוא לדברים: “החרגת צופרי השבת מ’חוק המואזינים’, מוכיחה למי שעוד היה זקוק להוכחה, כי מהות החוק איננה רעש אלא רדיפה גזענית ודתית. גזעני הממשלה והקואליציה צריכים רק לקחת בחשבון שקל מאוד להיכנס למלחמת דת, הרבה יותר קשה לצאת ממנה. חשבנו שליצמן יהיה החכם שימנע מהטיפשים לזרוק את האבן לבאר, מסתבר שהוא אחד מהם”.

כזכור, לפני מספר ימים פורסם כי שר הבריאות יעקב ליצמן הגיש ערר נגד החוק, כיוון שלטענתו, הדבר יכול להוביל לפגיעה בסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה, עקב החשש מאיסור על צפירת השבת. עם זאת, לאחר שיובהר לחרדים כי החוק לא יכלול את צפירת השבת, הם צפויים להסיר את התנגדותם.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.