תומכת בדאעש, בחמאס ובארגוני טרור נוספים, כך נכתב בדו"ח של ממשלת בראשות הקנצלרית אנגלה מרקל. הדו"ח שחובר על ידי משרד הפנים הגרמני ודלף לתקשורת, עלול להעכיר את היחסים הרעועים ממילא בין לגרמניה.

ארדואן. צילום: R4BIA
נשיא טורקיה ארדואן. צילום: R4BIA

"הבעת סולידריות הרבים ותמיכה של מפלגת השלטון (AKP) ברשות הנשיא ארדואן בארגון 'האחים המוסלמים' במצרים, החמאס, וקבוצות של אופוזיציה האסלאמית החמושה בסוריה מדגישה את הזיקה האידאולוגית לזרמים קיצוניים באסלאם", נכתב בדו"ח שהודלף ע"י התקשורת הגרמנית.

יש לציין כי ארגון החמאס מופיע ברשימת ארגוני הטרור של ארה"ב והאיחוד האירופי וכי זוהי הפעם הראשונה שגרמניה יוצרת קשר ברור בין הארגון לבין טורקיה.

עוד מאשים הדו"ח כי "כתוצאה של איסלמיזציה במדיניות החוץ והפנים של טורקיה החל משנת 2011, המדינה הפכה לפלטפורמה מרכזית לפעילותן של קבוצות איסלאמיות במזרח התיכון".

סבים דאגלן, חבר מפלגת השמאל בגרמניה Die Linke , אמר כי "ממשלת גרמניה אינה יכולה באופן פומבי להתייחס לסנדק הטרור ארדואן כפרטנר, בעוד משרד הפנים מזהיר כי מדובר במדינה שמרכזת טרור".

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל צילום: פלאש 90
קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל צילום: פלאש 90

חשיפת הדו"ח תוסיף למתח הסורר בין שתי המדינות לאחר כישלון ניסיון ההפיכה בטורקיה בחודש שעבר. לפני כחודשיים נרשמה תקרית נוספת בין שתי המדינות כאשר הכירה גרמניה ברצח העם הארמני ע"י העם הטורקי למרות אזהרותיו של ארדואן.

נזכיר כי גרמניה תלויה בטורקיה בפתרון בעיית הפליטים הסורים שמציפים את שטחה. בהסכם שנחתם השנה בין האיחוד האירופי לבין טורקיה , סוכם כי האחרונה תמנע מפליטים לצאת משטחה לאירופה וכי תקלוט אותם בתחומה. בתמורה יעניק האיחוד האירופי מענקים כספיים ופטור מויזה לאזרחי טורקיה בגבולות האיחוד האירופי.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.