עשרות פעילי תנועת “” יחד עם פעילי תאים ציוניים נוספים קיימו היום (ד’) את טקס “הנכבה חרטא” השנתי בכיכר אנטין באוניברסיטת תל אביב. לדברי המארגנים, מטרת הטקס שמעורר הד ציבורי כבר שנים רבות, היא “להזכיר לתאי הסטודנטים הערבים ותאי השמאל הקיצוני כמה טוב להם לחיות במדינת ישראל”.

טקס הנכבא חרטא של פעילי אם תרצו. צילום: אלון שוורצר, אם תרצו
טקס הנכבא חרטא של פעילי אם תרצו. צילום: אלון שוורצר, אם תרצו

הפעילים הניפו בגאון את דגלי ישראל וחילקו את ספרון “נכבא חרטא” יחד עם דיסק און קי בו נמצא קובץ אודיו של הספרון. הספרון מדגיש את שקרי הנרטיב אותו מנסים התאים הערביים להשריש ללא הצלחה.

כזכור, בשנה שעברה הוצבה בובת פינוקיו ענקית מול מפגיני “הנכבה חרטא” מהתאים הערבים ותאי השמאל הרדיקלי. השנה כהמשך ישיר, הונף שלט ענק (4X2 מטרים) שהעיד על שקר הנכבה הפלסטיני אותו מנסים להשריש בציבור ללא הצלחה. בנוסף לכך, עשרות טורטיות חולקו למפגינים כמחווה למחבלים “השובתים הרעב.” מארגני הטקס השנה דיווחו כי הוא נחל הצלחה גדולה.

מנכ”ל תנועת “אם תרצו” מתן פלג אמר באירוע: “אבסורד לראות איך מוסדות להשכלה גבוהה הממומנים על ידי משלם המיסים הישראלי, עושים במימון הציבורי שניתן להם כבשלהם. יש לשמור על האקדמיה מפני הפיכתה לחממה אנטי ציונית קשה. אל לאוניברסיטאות לתת חסות ומימון לאירועים המאשימים את מדינת ישראל בטיהור אתני ומסיתים נגד חיילי צה”ל. מי שרוצה לקדם בישראל את השקר הפלסטיני שיעשה זאת במוסדות פרטיים. תופעה שבה ‘מדינה מממנת עוכריה’ היא כשל ערכי ובלתי הגיוני. אנו נשים סוף לתאטרון האבסורד האקדמאי”.

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.